Jeden z Czytelników www.elektrowoz.pl podzielił się z nami zdjęciem ładowarek Tesla Supercharger na stacji paliw Orlen w Ciechocinku. Urządzenia są już gotowe, co sugeruje, że do uruchomienia może dojść w ciągu maksymalnie 1-2 miesięcy!

Tesla Supercharger w Ciechocinku

O gwałtownym przyspieszeniu prac na stacji paliw Orlen w Ciechocinku usłyszeliśmy w grudniu 2017 roku. Czytelnik www.elektrowoz.pl podesłał nam właśnie zdjęcie z 6 lutego, z którego wynika, że ładowarki już stoją i są zafoliowane. Biorąc pod uwagę, że od 6 lutego minęły ponad dwa tygodnie, można się spodziewać, że prace posunęły się do przodu. I rzeczywiście – na fanpage Eprosument.pl widać, że ładowarki zostały pozbawione folii ochronnych:

Pozbawione folii ładowarki Tesla Supercharger w Ciechocinku (c) Eprosument.pl / Facebook

Ciechocinek i Stryków to dwie lokalizacje, w których Superchargery miały stanąć do końca 2017 roku. Dziś wiemy już, że nie stanęły, ale są to na tyle strategiczne punkty, że prawdopodobnie zostaną dość szybko uruchomione.

Oprócz tego Tesla na 2017 rok planowała w Polsce następujące stacje ładowania:

  • Ostrów Mazowiecka: „Docelowa data otwarcia do potwierdzenia. Dokładny termin i lokalizacja mogą się różnić”
  • Rzeszów: „Docelowa data otwarcia do potwierdzenia. Dokładny termin i lokalizacja mogą się różnić”

Żadna z nich nie została uruchomiona i wygląda na to, że odsunięto je w czasie na „bliżej nieokreślony termin”. Z kolei na rok 2018 zaplanowano Superchargera pod Sieradzem, w pobliżu drogi S8 – i ten prawdopodobnie stanie wcześniej niż ładowarki Tesli w Rzeszowie i Ostrowi Mazowieckiej.

Aktualnie (luty 2018) mamy w Polsce trzy ładowarki Tesla Supercharger: we Wrocławiu, w Katowicach i Poznaniu.

> Kiedy ładowarka Tesli w Warszawie? Nieprędko. Tesla Supercharger nie jest tu potrzebny (Tesli) [FELIETON]

Zdjęcie: zafoliowane Superchargery Tesli w Ciechocinku (c) Janusz C., Tesla przy Superchargerze (c) Tesla, kolaż www.elektrowoz.pl

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Marcedes vs Tesla – kto wygra wyścig elektrycznych ciężarówek?

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]