Od kilku dni na stacji benzynowej Orlen pod Ciechocinkiem trwają intensywne prace budowlano-instalatorskie. Według nieoficjalnych informacji powstaje tam czwarty polski Tesla Supercharger.

Tesla Supercharger w Ciechocinku

Stacja benzynowa Orlen znajduje się przy ulicy Kopernika, w mieście, tuż obok autostrady A1. Prace budowlane są na dość wczesnym etapie, tak więc w zasadzie nie widać jeszcze, co konkretnie powstanie na stacji. Użytkownicy na Facebooku twierdzą jednak, że będzie to Tesla Supercharger:

Informacja wydaje się bardzo prawdopodobna, ponieważ Tesla dawno temu zadeklarowała chęć zbudowania Superchargera w tej okolicy.

Tesla Supercharger w Ciechocinku – co dalej?

Ciechocinek i Stryków to dwie lokalizacje, w których Superchargery miały stanąć do końca 2017 roku. Oprócz tego Tesla planuje jeszcze następujące miejsca na uruchomienie stacji ładowania:

  • Ostrów Mazowiecka: „Docelowa data otwarcia do potwierdzenia. Dokładny termin i lokalizacja mogą się różnić”
  • Rzeszów: „Docelowa data otwarcia do potwierdzenia. Dokładny termin i lokalizacja mogą się różnić”

W 2018 roku z kolei Supercharger miał stanąć pod Sieradzem, w pobliżu drogi S8. Czy tak się stanie, jeszcze nie wiadomo. Do dziś (koniec grudnia 2017 r.) mamy w Polsce trzy Superchargery: w Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach.

> Kiedy ładowarka Tesli w Warszawie? Nieprędko. Tesla Supercharger nie jest tu potrzebny (Tesli) [FELIETON]

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Szybkie ładowarki na trasie Gdynia – Szczecin

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]