Od końca sierpnia 2018 roku na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy działa punkt ładowania (ładowarka DC) ze złączem Chademo. Nasi Czytelnicy donoszą nam również, że po mieście kursuje elektryczna śmieciarka Remondis na węgierskich numerach.

Nowy punkt ładowania pojazdów elektrycznych w Bydgoszczy

Ładowarkę zaprezentowano na UTP z wielką fetą. Choć działała już w czerwcu, do sierpnia 2018 roku skorzystać z niej mogli wyłącznie pracownicy naukowi uniwersytetu. Teraz jednak spływają do nas informacje, że sprzęt działa i nie wymaga dodatkowej autoryzacji:

  • Bydgoszcz 85-796, Al. Kaliskiego 16, UTP (lokalizacja).

Ładowarka wyposażona jest wyłącznie w kabel Chademo, a zatem naładują się na niej Nissany Leafy, Mitsubishi Outlandery, starsze wersje Kia Soul EV oraz Tesle (z użyciem przejściówki). Nie skorzystają z niej natomiast właściciele aut wyposażonych wyłącznie w gniazda Type 2/CCS Combo 2 – będą oni musieli odwiedzić inne stacje ładowania:

> BYDGOSZCZ z nowymi ładowarkami przy Focus Mall (Rawicom) i Ikei (Ensto, dawne Galactico.pl)

Elektryczna śmieciarka

Oprócz tego po Bydgoszczy zaczęła kursować elektryczna śmieciarka na podwoziu Renault. Samochód ma węgierskie tablice rejestracyjne i jest w barwach firmy Remondis. Naszemu Czytelnikowi bardzo się spodobała: „Miałem okazję przechodzić koło niej podczas pracy; widzę same zalety, przede wszystkim cisza, agregaty chodzą cicho, najbardziej hałasuje ładunek„. Niestety, nie otrzymaliśmy żadnego zdjęcia pojazdu…

Czytelnik www.elektrowoz.pl ma nadzieję, że eksperyment się powiedzie i że podobne pojazdy pojawią się na ulicach na stałe, ponieważ są bardziej komfortowe dla mieszkańców. My ze swej strony gratulujemy Bydgoszczy i trzymamy kciuki za dalszy rozwój!

Na zdjęciu: wyraźnie oznaczona stacja ładowania samochodów elektrycznych na UTP w Bydgoszczy (c) Czytelnik Łukasz W.

|REKLAMA||/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 5]