Czytelnik Pan Robert podsunął nam bardzo ciekawą ofertę na Otomoto. Otóż w cenie niecałych 170 tysięcy złotych można kupić (po)demonstracyjnego Hyundaia Kona Electric 64 kWh z przebiegiem 2 000 kilometrów. Samochód został wyprodukowany w kwietniu 2019 roku.

Hyundai Kona Electric na Otomoto / Warszawa

Samochód dostępny jest w salonie przy ulicy Krasnobrodzkiej 5 (Bródno, Warszawa). To czerwony Hyundai Kona Electric 64 kWh Premium 1T (cokolwiek to oznacza). Auto ma napęd na przód, 150 kW (204 KM) mocy i 395 Nm momentu obrotowego. Należy do segmentu B-SUV, czyli jest nieco wyższym odpowiednikiem samochodów miejskich/subkompaktowych – na tylnej kanapie najwygodniej będzie dzieciom.

Ilość miejsca na tylnej kanapie Hyundaia Kona Electric

Realny zasięg Kony Electric 64 kWh to 415 kilometrów (449 km WLTP). Auto obsługuje szybkie ładowanie z mocą do 70 kW, ale dziś istnieją w Polsce tylko dwie stacje ładowania, które obsłużą taką moc. Dlatego w trasie zmuszeni będziemy do uzupełniania energii z szybkością do 50 kW, czyli około +200-300 km/h.

> Kia e-Niro vs Hyundai Kona Electric – PORÓWNANIE modeli i werdykt

Opisywany samochód nie posiada pompy ciepła, ale wyposażono go w podgrzewaną kierownicę i fotele. Ten drugi zestaw może być ważny przy niższych temperaturach, ponieważ brak pompy ciepła oznacza wyższe zużycie energii przy nagrzewaniu kabiny zimą. Oprócz tego auto posiada światła LED mijania i drogowe, czujnik deszczu, lusterko fotochromatyczne.

Cena Hyundaia Kona Electric 64 kWh na Otomoto wynosząca 169 900 złotych jest dobra, nowy model w tej samej wersji wyposażeniowej startuje od 189 900 złotych. Jedynym minusem może być fakt, że auto prawdopodobnie nie będzie kwalifikowało się do dopłaty dla samochodów elektrycznych, ponieważ dopłaty obejmą wyłącznie pojazdy nowe.

Oferta znajduje się TUTAJ.

> Elon Musk: Na razie nie będzie dużego faceliftingu Tesli Model S/X, tylko seria małych zmian

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 4]