Elon Musk został zapytany na Twitterze, kiedy pojawi się odświeżony Model X. Odparł, że nic takiego nie będzie miało miejsca, znacząca zmiana już zaszła, a teraz będzie seria małych modyfikacji, które zresztą już trwają. Ta znacząca zmiana nosi nieoficjalną nazwę „Raven” i polegała m.in. na wymianie silników w Teslach Model S i X.

Facelifting Tesli Model S / X? Na razie nie

Nieco ponad miesiąc po wdrożeniu do produkcji nowego Autopilota 3.0 / komputera FSD, Tesla ogłosiła duże zmiany w Modelu S i X. Pod koniec kwietnia 2019 roku na przedniej osi aut zaczęto montować silniki napędowe z Tesli Model 3. Innymi słowy: silniki indukcyjne (z elektromagnesami) zamieniono na silniki z magnesami trwałymi, które są ekonomiczniejsze i trwalsze.

Taka modyfikacja pozwoliła na znaczące podniesienie realnych zasięgów samochodów: Tesla Model S Long Range (przed odświeżeniem: 100D) osiąga teraz 595,5 kilometra, Tesla Model X Long Range (przed odświeżeniem: 100D) przejedzie z kolei do 523 kilometrów na jednym ładowaniu. Zmiany zostały w mediach ochrzczone nieoficjalnym mianem „Raven” (pol. Kruk).

> Tesla Model S (2019) i Model X (2019) zaktualizowane. Nowe napędy i prawie 600 km zasięgu w Tesli S!

Drobny lifting obu aut dziwił niektórych miłośników marki. Spodziewano się bowiem, że w drugiej połowie 2019 roku dojdzie do poważniejszego faceliftingu Modelu S i X, żeby samochody nadgoniły dystans do Modelu 3. Teraz Elon Musk studzi te zapędy: najbardziej znacząca zmiana w ciągu ostatnich kilku lat już zaszła, teraz nadchodzi seria mniejszych modyfikacji (które są już w toku).

W najbliższym czasie nie dojdzie też do odświeżenia wnętrza aut (źródło).

Ostatnie zmiany wyglądu w 2016 roku

Ostatni facelifting Tesli Model S miał miejsce w okolicy maja-czerwca 2016 roku, gdy odświeżono przód auta i upodobniono go nieco do Tesli Model X. Tesla Model X z kolei nie podlegała żadnym istotnym modyfikacjom nadwozia od czasu rynkowej premiery w 2015 roku. W tej chwili samochody prezentują się tak, jak na zdjęciu – Tesla Model S – 3 – X, patrząc od lewej:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 4]