Komitet brytyjskiej Izby Gmin (ang. House of Commons) uważa, że plan dotyczący zakazu sorzedaży samochodów spalinowych od 2040 roku jest „mglisty i mało ambitny”. Dlatego proponuje, żeby wprowadzić go już w roku 2032. Czyli za 14 lat od dziś.

Szybszy zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w Wielkiej Brytanii?

Komitet ds. Biznesu, Energii i Strategii Przemysłowej Izby Gmin chciałby zakazać sprzedaży aut spalinowych w 2032 roku. Wielka Brytania powinna inwestować rozwój przemysłu motoryzacyjnego, by mogła zostać konkurencyjna na rynku, ale nie musi budować fabryk ogniw bateryjnych, ponieważ inne kraje zrobiły to już wcześniej. Powinna jednak skupić się na „wartościowych aspektach elektryków i łańcucha dostaw baterii”.

> Ile CO2 jest ze spalenia litra benzyny, czyli kto jeździ spalinówką, ten jeździ RÓWNOLEGLE elektrykiem

Komitet proponuje również, by w kraju intensywnie pracowano nad liczbą punktów ładowania. Według przedstawicieli Izby Gmin rząd nie może oczekiwać, że firmy i samorządy poradzą sobie z uruchomieniem wystarczającej liczby stacji ładowania. To naczelne organy państwowe powinny przejąć inicjatywę i wspierać małe jednostki finansowo i kompetencyjnie.

Ze zdaniem komitetu nie zgadza się przedstawiciel Stowarzyszenia Producentów i Sprzedawców Silników (źródło). Jego zdaniem już wyznaczenie celu na rok 2040 stanowi duże obciążenie dla przemysłu. Szczególnie, że samochody zeroemisyjne stanowią dziś 0,6 procent rynku.

> Wielka Brytania kończy dopłaty do hybryd plug-in, chce dotować wyłącznie samochody zeroemisyjne

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]