Ciekawe statystyki ze strony Volkswagena. Firma pochwaliła się właśnie, że udało jej się zebrać 20 tysięcy osób zainteresowanych elektrycznym ID.3, czyli następcą e-Golfa. Na auto NIE można się już zapisać w Polsce, choć komunikat w tej sprawie jest dość zagadkowy i sugeruje, że producent lekko się przeliczył.

Volkswagen ID.3 słabiej niż Model 3. Dlaczego?

Gdy 8 maja 2019 roku zaprezentowano nowego Volkswagena ID.3, w ciągu pierwszej doby firma zebrała 10 tysięcy rejestracji. Na kolejne 10 tysięcy trzeba było jednak poczekać niemal miesiąc – do 4 czerwca 2019 roku. Wygląda zatem na to, że po pierwszym piku zainteresowanie samochodem lekko przygasło i w tym tempie limit 30 tysięcy egzemplarzy powinien wyczerpać się mniej więcej w sierpniu [estymacja www.elektrowoz.pl].

> Seat Mii Electric: 36,8 kWh baterii, 260 km WLTP zasięgu, sprzedaż od jesieni 2019. Będzie tanio?

W porównaniu do Tesli Model 3 wyniki są słabe, ale Volkswagen rozmawia z innym odbiorcą i w innym punkcie czasoprzestrzeni. Tesla, po serii bardzo drogich aut, dała swoim miłośnikom nadzieję na samochód 2-3 razy tańszy o niewiele gorszych osiągach i zasięgach sięgających kilkuset kilometrów. Volkswagen z kolei funkcjonuje na rynku, na którym są już podobne propozycje (Kia e-Niro, ale też Tesla Model 3), a cena VW ID.3, choć niska na tle Tesli, wcale nie wydaje się taka niska w porównaniu do Golfa czy nawet Passata.

Przypomnijmy: w tej chwili można zapisać się na Volkswagena ID.3 w cenie rozpoczynającej się od 40 tysięcy euro (około 170 tysięcy złotych) z baterią o pojemności 58 kWh i zasięgiem WLTP 300-420 km (realnie: bliżej tej pierwszej liczby). W Polsce dostępna jest już tylko lista rezerwowa, co oznacza, że albo wyczerpała się pula na nasz kraj – co brzmi dość absurdalnie, jeśli wziąć pod uwagę, że auto dopiero będzie produkowane – albo też Volkswagen spodziewał się, że zgromadzi w miesiąc 30 tysięcy chętnych.

To drugie wyjaśnienie jest bardziej prawdopodobne – patrz komunikat:

> Volkswagen ID.3: cena, zasięg, dane techniczne i wszystko, co wiemy

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]