W ogłoszonej niedawno strategii Volkswagen zadeklarował wprost, że do 2025 roku zdobędzie pozycję lidera w segmencie samochodów elektrycznych. Wygląda na to, że firma dopnie swego! Najpierw zdecydowano się zelektryfikować VW Transportera (Bulli) i zrobić z niego VW I.D. Buzz. Teraz pojawiły się przecieki dotyczące elektrycznego Garbusa!

Elektryczny VW Garbus już wkrótce?

Według informacji cytowanych przez portal AutoCar i uzyskanych u samego źródła, Volkswagen pracuje nad elektrycznym VW Garbusem jako elementem rozwoju platformy MEB – nowej platformy Volkswagena dla samochodów elektrycznych.

Jak mówi Herbert Diess, członek zarządu Volkswagena: „Następny krok dotyczący samochodów elektrycznych będzie polegał na tym, jakiego rodzaju wywołujących emocje [podkreślenie moje – red.] konceptów potrzebujemy„.

> Elektryczny bus VW I.D. Buzz [WIDEO] uchwycony na plaży Pebble Beach

Wśród projektów wywołujących emocje Diess wymienił właśnie Transportera, Beetle, ale też wojskowego Kübelwagena (patrz fotografia poniżej) czy Buggy. Członek zarządu Volkswagena zaprzeczył, żeby już została podjęta jakakolwiek decyzja dotycząca elektrycznego Garbusa – napomknął jednak, że model elektryczny mógłby być znacznie bliżej pierwowzoru za sprawą napędu na tylną oś.

VW Garbus w nowej bryle produkowany jest od 1997 roku. W 2010 roku model przeszedł facelifting i od tamtej pory sprzedawany jest w praktycznie niezmienionej formie. Samochód przyjęto bardzo ciepło na całym świecie.

Na zdjęciu otwierającym: spalinowy VW Beetle (2018)

> Plany budowy Hyperloop w Polsce – brawo, brawo, BRAWO! [FELIETON]

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]