Volkswagen pochwalił się, że w ciągu pierwszej doby zebrano 10 tysięcy pre-rejestracji na elektrycznego Volkswagena ID.3. Przy czym warto podkreślić, że są to pre-rejestracje, czyli zapisy na miejsce w kolejce – nie są to jeszcze faktyczne rezerwacje samochodów, bo te wystartują jesienią 2019 roku.

Volkswagen ID.3 z sukcesem, w Norwegii nie wytrzymał serwery

Jeden z naszych Czytelników podzielił się z nami zrzutem ekranu, jak to przebiegał mechanizm rejestracji w Norwegii. A właściwie – nie przebiegał, ponieważ serwery nie wytrzymały obciążenia. Udało mu się dopiero około godziny 21, zyskał miejsce numer 1 105 (źródło):

Volkswagen pochwalił się, że w ciągu pierwszej doby zainteresowanie wyraziło 10 tysięcy osób. Można się zatem spodziewać, że pula ID.3 zostanie wyczerpana w ciągu 5-7 dni. Osoby, które zdecydują się na uiszczenie opłaty wstępnej w wysokości 1 tysiąca euro / 5 tysięcy złotych, w przyszłości jako pierwsze uzyskają możliwość zamówienia samochodu.

> VW ID.3: cena, zasięg, dane techniczne i wszystko, co wiemy

Cena Volkswagena ID.3 1st, który jako pierwszy trafi do produkcji, ma zaczynać się poniżej 40 tysięcy euro, czyli równowartości około 170+ tysięcy złotych. Samochód zostanie wyposażony w baterię o pojemności 58 kWh (netto) i będzie oferował do 420 kilometrów zasięgu WLTP, co powinno dać około 360 kilometrów zasięgu realnego w trybie mieszanym.

Auto ma być oferowane w trzech wariantach wyposażeniowych, znamy nazwy dwóch: Plus i Max. Zapisanie się do kolejki w Polsce oznacza, że po zakupie w ramach bonusu otrzymamy również naścienną stację ładowania (wallbox) o mocy 11 kW wraz z usługą montażu.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 9 głosów Średnia: 4.6]