Amerykański dealer Volkswagena umieścił na Twitterze ciekawą ilustrację. Widać na nim następcę e-Golfa, VW ID.3, w pełnej krasie i bez maskowania. Samochód jako żywo przypomina Seata el-Borna, czyli brata-bliźniaka Volkswagena ID.3 ze stajni Seata.

Volkswagen ID.3 czy Seat el-Born? Podobieństwo jest uderzające

Widoczny na zdjęciu VW ID.3 jest bardziej podobny do Seata el-Borna niż do ID.3 z maskowaniami. Widać to na pierwszy rzut oka:

Volkswagen ID.3 ze spotu reklamowego. Lustrzane odbicie (c) Volkswagen

Volkswagen ID.3 na ilustracji ujawnionej przez amerykańskiego dealera (c) Lindsay VW / Twitter

Seat el-Born (c) Seat

Podobieństwo jest szczególnie uderzające w dolnej części przodu: w obu samochodach wykorzystano identyczne wykończenia. Tymczasem zamaskowany Volkswagen ID.3 jest znacznie szerzej „uśmiechnięty”, a jego zderzak zawiera mniejszą liczbę wgłębień. Dwie ostatnie ilustracje wykonane są w podobnym stylu – biele i błękity w tle, odbijająca światło podłoga, soczysta czerwień samochodu – jednak znajdujące się za samochodami obiekty wyglądają inaczej. Z kolei wnętrza kabin i linie nadwozia są identyczne, taki sam jest nawet błękitny poblask po prawej części spojlera!

Nie udało nam się jednak wykryć śladów, które wskazywałyby, że amerykański dealer przerobił ilustrację Seata el-Borna na VW ID.3. Wygląda na to, że obydwa obrazy powstały w tym samym czasie i miejscu, ale zostały wykonane równolegle – co przemawia za autentycznością obrazka z Volkswagenem.

Volkswagen ID.3 i Seat el-Born to samochody elektryczne segmentu C koncernu Volkswagena, które do sprzedaży trafią w 2020 roku. Obydwa mają początkowo być wyposażone w baterię o pojemności 58 kWh (pojemność użyteczna) i oferować 300-420 km WLTP, czyli około 330-360 kilometrów zasięgu realnego. Cena VW ID.3 ma się rozpoczynać od 29,9 tysiąca euro (~130 tysięcy złotych w Polsce), ale dotyczy ona wariantu z baterią 45 kWh. Wersja z akumulatorami o pojemności 58 kWh w podstawie będzie kosztować od 40 tysięcy euro, czyli nieco ponad 170 tysięcy złotych.

> Volkswagen ID.3: cena, zasięg, dane techniczne i wszystko, co wiemy

AKTUALIZACJA. Jak czujnie wyśledził nasz Czytelnik, Pan Konrad, ilustracja jest przeróbką zdjęć prasowych Seata el-Borna (zdjęcie poniżej), która najwyraźniej spodobała się dealerowi Volkswagena. Obydwa samochody dzielą tę samą płytę i mają podobne bryły, ale ID.3 może jednak wyglądać nieco inaczej niż na zdjęciu powyżej.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 4.5]