Kia Niro EV – w Europie znana jako Kia e-Niro – zniknęła ze strony kia.pl. Jeszcze do niedawna była na niej oznaczona jako „Wkrótce”,  dziś taką etykietkę ma wyłącznie Kia ProCeed. Również wyszukiwarka znajduje tylko informacje prasowe, nie ma wśród nich podstrony poświęconej modelowi.

Kia e-Niro nie zadebiutuje w Polsce w 2018 roku?

Elektryczna Kia e-Niro to jeden z najciekawszych samochodów elektrycznych na rynku. W cenie zbliżonej do około 200 tysięcy złotych powinna zaoferować zasięg zbliżony do 400 kilometrów i przestrzeń w kabinie charakterystyczną dla segmentu C.

> Ceny Kia e-Niro (2019) w Austrii: od 36 690 euro, czyli odpowiednika 162 tysięcy złotych za 39,2 kWh [aktualizacja]

Według zapowiedzi z sierpnia 2018, elektryczna Kia Niro EV miała pojawić się w sprzedaży już w czwartym kwartale 2018 roku. Obietnice te były dość zaskakujące, ponieważ Hyundai spóźniał się z polską premierą Kony Electric, ale oczywiście powitaliśmy je z radością.  Wreszcie miał do nas trafić samochód elektryczny z zasięgiem ~400 kilometrów, który nie był drogą Teslą!

> Kia Motors Polska: elektryczna e-Niro w sprzedaży już w IV kwartale 2018!

W tej chwili na stronie kia.pl najwyraźniej zachodzą jakieś zmiany. Kia e-niro nie jest widoczna w menu, a wyszukiwarka odnajduje tylko pojedyncze informacje prasowe na jej temat. Niewykluczone, że właśnie powstaje kompletny dział poświęcony elektrycznej Kii, więc dostęp do całości chwilowo wyłączono – to byłaby optymistyczna interpretacja tej sytuacji.

Może być jednak tak, że z deklaracji trzeba było się wycofać, a auto trafi do Polski najwcześniej w przyszłym roku – czyli mniej więcej wtedy, gdy Kona Electric pojawi się w oficjalnej sprzedaży. Tę interpretację należy uznać za realistyczną.

Przesłaliśmy do Kia Polska pytanie o model. Tekst zaktualizujemy, gdy otrzymamy odpowiedź.

 

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]