Na oficjalnym fanpage Kia w Polsce pojawiła się krzepiąca informacja: elektryczna Kia e-Niro ma trafić do sprzedaży już w czwartym kwartale 2018 roku. Samochód będzie wykorzystywał zespół napędowy Hyundaia Kona Electric, czyli dostępny będzie w wariancie z baterią 39,2 oraz 64 kWh.

Kia e-Niro / Niro EV 64 kWh – cena od 190 tysięcy złotych?

Kia Niro jest autem nieco większym niż Hyundai Kona Electric. Z kolei Hyundai zwykle oferuje auta nieco lepiej wyposażone, ponieważ Kia pozycjonowana jest jako marka bardziej przystępna cenowo. Dlatego szacujemy, że cena Kia Niro EV powinna być zbliżona do ceny Hyundaia Kona Electric. Czyli jaka?

Według naszych szacunków na podstawie rynku brytyjskiego i niemieckiego, Hyundai Kona Electric będzie kosztował w Polsce 159 tysięcy złotych w wersji z baterią 39,2 kWh (niebieska kropka skrajnie po prawej) oraz 196 tysięcy w wersji z baterią 64 kWh (czerwona kropka po prawej na górze):

To sugeruje, że elektryczna Kia Niro EV będzie oferowana w bardzo podobnym przedziale: 150-160 tysięcy złotych za wariant z mniejszą baterią i 190-200 tysięcy złotych za wersję z największą baterią o pojemności 64 kWh [spekulacje]. Będą to samochody oferujące mniej więcej 280-290 i 450-460 kilometrów zasięgu według procedury WLTP, czyli około 240 i 380 kilometrów realnego zasięgu w trybie jazdy mieszanej [szacunki www.elektrowoz.pl]:

Źródło: Kia Motors Poland

Na ilustracji: elektryczna Kia Niro podłączona do ładowania (c) Kia

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 7 głosów Średnia: 4]