Podczas rozmowy z akcjonariuszami, Elon Musk wyznał, że precyzyjne informacje na temat Tesla Model Y zostaną ogłoszone w drugiej połowie 2018 roku. Auto na pewno nie będzie powstawało w fabryce w Fremont, ponieważ nie ma w niej już miejsca, ma być natomiast „Rewolucją w produkcji”.

Tesla Model Y, czyli Tesla 3 SUV

Prezes Tesli zaprzeczył doniesieniom Reutersa, jakoby firma planowała rozpoczęcie produkcji już w listopadzie 2018 roku. Jego zdaniem moment startu linii produkcyjnych jest „bliższy 24 miesiącom od dziś”, co odpowiada rokowi 2020. Auto ma być „rewolucją w produkcji” i „niesamowite z punktu widzenia sposobu, w jaki jest wytwarzane”.

> Tesla Model Y w produkcji od listopada 2019!

Tesla Model Y to elektryczny crossover wyprodukowany w oparciu o Model 3. Znany jest tylko jeden jego teaser (prześwietlona ilustracja na górze, normalne zdjęcie na dole), dlatego trudno wyrokować coś więcej na jego temat. Spodziewamy się, że auto będzie bezpośrednią konkurencją Jaguara I-Pace, ponieważ powinno odpowiadać mu rozmiarowo.

Media wyobrażają sobie Model Y jako podniesiony, napompowany Model 3 lub też skrzyżowanie Modelu 3 z Modelem X. Z kolei sylwetka zapowiada masywne i muskularne auto:

Teaser Tesla Model Y w kolorach, w których zaprezentowała go Tesla (c) Tesla

Wizja Tesli Y (c) Auto Express

Wizja Tesli Y (c) Autocar

|REKLAMA||/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]