Tesla chyba zauważyła, że firmy motoryzacyjne zaatakowały rynek elektrycznych crossoverów. Firma właśnie wysłała zapytanie do dostawców części, w którym mówi się o rozpoczęciu produkcji Tesla Model Y w listopadzie 2019 roku.

Tesla Y: produkcja od 2019, premiera w 2020?

Tesla Model Y to czwarte auto z głównego nurtu osobowych aut Tesli (S, X, 3, Y -> S3XY). Ten elektryczny crossover (SUV) powstanie na bazie Modelu 3 i jeśli produkcja ma się rozpocząć już w listopadzie 2019 roku, będzie dzielił z nim sporą liczbę rozwiązań. Reuters donosi, że tak krótki okres między zapytaniem a deklarowanym startem produkcji jest działaniem dynamiczniejszym niż zwykle.

Wieści, które zdobyła agencja informacyjna, nie zawierają szczegółowych planów dotyczących produkcji Modelu Y. Można się jednak spodziewać, że Elon Musk, prezes Tesli, zechce uczynić Model Y jednym z ważniejszych aut koncernu. Właśnie dlatego, że w tym samym segmencie zaczął rozpychać się Jaguar I-Pace, za moment wkroczy nań Audi e-tron Quattro, a w kolejnych latach zadebiutują też Mercedes EQC / EQGLE, Audi e-tron Sportback, VW ID Crozz, Nissan IMx i… trudno powiedzieć, kto jeszcze.

Portal Electrek spekuluje, że Tesla może chcieć produkować tyle samo Modelu Y co Modelu 3. To by oznaczało aż 500 tysięcy samochodów rocznie. Jednocześnie firma będzie potrzebowała dodatkowego kapitału na postawienie nowej fabryki samochodów – informacje na ten temat mogą zostać ujawnione w ciągu 2-4 miesięcy.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 21 głosów Średnia: 4.6]