Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy, jak kupić Tesla Model 3 Long Range RWD – czyli wersję z napędem na tył i baterią o pojemności użytecznej 74/75 kWh. Samochody nie występowały w katalogu, ale były dostępne na placach. Okazuje się, że Tesla chyba zauważyła wzmożone zainteresowanie tą wersją i całkowicie wyrzuciła ją z oferty.

Tesli Model 3 LR RWD nie ma, zostały warianty droższe lub gorsze

O dostępności Tesli Model 3 Long Range RWD informowaliśmy, ponieważ samochód wydawał nam się godny zainteresowania. Dzięki dużej baterii i jednemu tylko silnikowi auto jest w stanie zaoferować nam nam 499 kilometrów zasięgu przed aktualizacją oprogramowania i aż 523 kilometry zasięgu po aktualizacji software’u.

Niestety, dobre czasy właśnie się skończyły. Samochód znikł ze spisu aut, które można było kupić od ręki w europejskich oddziałach Tesli. Łatwo to sprawdzić choćby w niemieckim katalogu aut nowych TUTAJ: jedyne modele to „Maximale Reichweite mit Allantrieb”, czyli Long Range AWD.

Oczywiście dodatkowy silnik napędzający przednią oś musi więcej kosztować. Poprzednio ceny Tesli Model 3 Long Range [RWD] rozpoczynały się od około 51,7 tysiąca euro, teraz najtańsza wersja Long Range [AWD] kosztuje 55,7 tysiąca euro. Jeśli zatem ktoś zechce mieć wariant z największą dostępną baterią, zapłaci o równowartość niemal 18 tysięcy złotych więcej.

W europejskim konfiguratorze zostało po staremu: jeśli interesuje nas edycja z napędem na tył, możemy wybrać wyłącznie Tesla Model 3 Standard Range Plus, czyli auto z baterią 54/55 kWh oraz realnym zasięgiem 386 km. Gdy potrzebujemy napędu na obie osie, możemy wybrać między „zwykłą” Long Range AWD oraz najszybszym wariantem Performance.

AKTUALIZACJA. Nasz Czytelnik znalazł wariant Long Range RWD na stronach francuskich. Czyżby to przez nasz tekst wykupiono wszystkie dostępne egzemplarze LR RWD w Niemczech? 😉

> Jak kupić Tesla Model 3 RWD w Polsce, skoro nie ma go w konfiguratorze? To bardzo proste

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]