Fanpage Tesla Model 3 Klub Polska zwrócił uwagę na pewną ciekawostkę. Otóż choć teoretycznie nie można dziś zamówić Tesli Model 3 z największym dostępnym zasięgiem, czyli wariantu Long Range RWD, to w praktyce takie auto bez problemu można kupić w Europie. I to od ręki!

Tesla Model 3 LR RWD w cenie od 230 tys. złotych

Tesla Model 3 Long Range RWD dzięki baterii o pojemności 75 kWh (użytecznej) oraz jednemu silnikowi napędzającemu tylne koła w momencie wprowadzenia do sprzedaży osiągała 499 kilometrów realnego zasięgu w trybie mieszanym. Elon Musk obiecał jednak niedawno, że wszystkie Tesle Model 3 LR RWD otrzymają aktualizację oprogramowania, która zwiększy ich zasięg do 523 km (600 km WLTP).

Samochód stał się więc nie lada gratką, ponieważ jest drugim obok Tesli Model S autem, które oficjalnie pokonuje ponad 500 kilometrów na jednym ładowaniu.

Niestety, samochodu na próżno będziemy szukać w konfiguratorze. W tej chwili jednym wariantem Tesla Model 3 RWD jest edycja Standard Range Plus (SR+), czyli auto z baterią o pojemności ~54,5 kWh oraz zasięgiem 386 km (415 km WLTP). Jeśli będziemy szukać większych akumulatorów, producent zaoferuje nam wyłącznie droższe wersje z napędem na obie osie  (niem. Allradantrieb):

Na szczęście istnieje sposób na ominięcie konfiguratora. Fanpage Tesla Model 3 Klub Polska zauważył, że warianty z dużą baterią i napędem na tylną oś można kupić od ręki z placów przy europejskich showroomach (źródło). Tesla Model 3 Long Range RWD – bo tak brzmi cała nazwa auta – kosztuje od 51 680 euro. Po uwzględnieniu aktualnego kursu euro oraz różnic w stawkach podatku VAT cena Tesli Model 3 LR RWD osiągnęłaby w Polsce około 230 tysięcy złotych.

Jedyny minus to dostępne warianty kolorystyczne: możemy wybrać każdą interesującą nas barwę pod warunkiem, że będzie to kolor czarny:

Dodatkowe informacje: strona Tesli TUTAJ

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]