Tesla chce osiągnąć poziom produkcji wynoszący 7 tysięcy egzemplarzy Tesla Model 3 tygodniowo na koniec 2018 roku. Jednocześnie osoba, która zamówi auto już teraz, będzie miała szansę otrzymać go w ciągu 1-4 miesięcy.

Tesla Model 3: szybsza dostawa, szybsza produkcja

Według informacji zebranych przez portal Electrek (źródło), skonfigurowany i zamówiony samochód będzie można otrzymać na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady w okresie 1-3 miesięcy (Tesla Model 3 Long Range, Tesla Model 3 Performance) lub 2-4 miesięcy (Tesla Model 3 AWD).

Tania Tesla 3 z baterią 50 kWh i zasięgiem około 350 kilometrów ma przypisany czas dostawy wynoszący 6-9 miesięcy, ale na razie nie można jej wybrać w konfiguratorze.

Produkcja Modelu 3 w 2019 roku? Tuż za pierwszą dziesiątką na świecie

Jednocześnie podczas spotkania z inwestorami, Elon Musk ogłosił nowe plany dotyczące wytwarzania auta. Firma chce uporządkować linie produkcyjne i osiągnąć poziom 7 tysięcy egzemplarzy Modelu 3 tygodniowo na koniec 2018 roku. W połowie 2019 roku ma to być 10 tysięcy egzemplarzy tygodniowo.

> Opłata emisyjna w paliwie od 1.01.2019, strefy czystego transportu nawet od 28.07 – Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Dla porównania: w 2017 roku najchętniej kupowanym samochodem na świecie była Toyota Corolla. Miesięcznie sprzedawano jej około 100 tysięcy egzemplarzy, co oznacza konieczność produkcji około 23 tysięcy aut tygodniowo.

Volkswagen Polo – dziewiąty pod względem sprzedaży samochód na świecie – znajdował miesięcznie około 55 tysięcy nabywców, co oznacza produkcję rzędu 13 tysięcy sztuk aut tygodniowo. Tesla z Modelem 3 wytwarzanym w liczbie 10 tysięcy egzemplarzy znalazłaby się więc tuż za pierwszą dziesiątką światowych liderów.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]