Tesla opublikowała nowy teaser elektrycznego crossovera na bazie Modelu 3 – czyli Tesli Model Y. Samochód sprawia wrażenie wyższego niż Model 3, ale górna krawędź reflektorów przywołuje na myśl jego starszego brata. Premiera auta odbędzie się już w nadchodzącym tygodniu.

Tesla Model Y – odliczanie rozpoczęte

Wybrańcy otrzymali już zaproszenia, na których widać górną część samochodu i fragment reflektorów. Niektórzy próbowali rozjaśniać fotografię, żeby sprawdzić, czy w cieniu nie kryją się dodatkowe szczegóły auta. Ci najbardziej uparci docierali do napisu „Nice try” (ang. nieźle, niezła próba) widocznego na wysokości ewentualnej tablicy rejestracyjnej:

Z informacji, które podano oficjalnie, wynika, że Tesla Y ma być nieco droższa i oferować nieco mniejszy zasięg przy tych samych pojemnościach baterii, co Tesla 3. Auto ma być też o 10 procent większe (wyższe) niż Model 3:

> Tesla Model Y: cena około 10 procent wyższa niż w Modelu 3, zasięg mniejszy, PREMIERA 14 marca 2019!

Porównanie Tesli Model 3 (po lewej) i teasera Tesli Model Y (po prawej). Ujęcia nie są identyczne, dlatego należy ostrożnie interpretować nasuwające się obserwacje

Premiera auta odbędzie się 14 marca w Kalifornii, więc w Polsce będzie miała miejsce wieczorem 14 lub w nocy 14 na 15 marca 2019 (czwartek/piątek).

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]