Premiera Tesla Model Y za 10 dni! Elon Musk zapowiedział właśnie na Twitterze, że 14 marca 2019 roku w Los Angeles Design Studio zostanie zaprezentowany crossover na bazie Modelu 3, czyli właśnie Tesla Model Y. Auto ma być około 10 procent droższe niż Tesla 3, ma mieć nieco mniejszy zasięg, ale będzie większe.

Tesla Model Y: cena od około 300 tysięcy złotych?

Elon Musk mocno walczy o jak najlepsze wyniki pierwszego kwartału 2019 roku. Zapowiedział gigantyczne cięcia w salonach, obniżył cenę licznych wariantów samochodów, a teraz obiecuje premierę Tesli Model Y. Zgodnie z deklaracją zamieszczoną na Twitterze, samochód będzie o około 10 procent droższy niż Tesla Model 3.

Patrząc na amerykańskie ceny Modelu 3 – 47 tysięcy dolarów za Dual Motor AWD i 58 tysięcy dolarów za Performance – można się spodziewać, że wariant Tesla Model Y Dual Motor AWD powinien kosztować około 51-52 tysiące dolarów. W Polsce odpowiadałoby  to około (niecałym) 300 tysiącom złotych.

Tesla Y: specyfikacja

Najnowsza Tesla ma być o około 10 procent większa od swojego krewniaka, choć trudno oczekiwać, że dotyczy to również długości: Tesla Model 3 ma 4,69 metra, więc Model Y musiałby mieć około 5,16 metra – przerósłby zatem Model X!

Z deklaracji Muska wynika również, że Model Y będzie miał nieco mniejszy zasięg dla tej samej pojemności baterii – co zapewne bierze się z jego rozmiarów. A jakie będą pojemności baterii Tesli Y, skoro już o tym mowa? Auto bazuje na Tesli 3, możemy się spodziewać początkowo 75/81 kWh (użyteczna/całkowita), a w przyszłości może 62 kWh i 50 kWh.

> Śmiertelny wypadek na Florydzie. Tesla Model 3 przejechała pod naczepą i stanęła dopiero 500 metrów dalej

W trakcie premiery użytkownicy będą mogli pojeździć samochodem. Dodatkowe informacje na temat auta poznamy zapewne dopiero za 10 dni…

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]