Oto Tesla Model X 90D, która przejechała 302 561 mil. To dokładnie 486 925 kilometrów. Samochód został wyprodukowany w maju 2016 roku, więc na pokonanie tej odległości potrzebował nieco ponad dwa lata. Każdego dnia jest średnio czterokrotnie ładowany na Superchargerach do 95 procent pojemności baterii!

Tesla Model X z rekordem przebiegu? Tylko w Tesloop

Tesloop to firma, która wykorzystuje Tesle do przewozu ludzi z Kalifornii do Las Vegas. Biorąc pod uwagę moment produkcji powyższego Modelu X, samochód miesiąc w miesiąc musi przejeżdżać ponad 18 tysięcy kilometrów. Daje to ponad 600 kilometrów dziennie każdego dnia!

Tesloop kompletnie nie przestrzega zastrzeżeń Tesli i ładuje swoje auta na Superchargerach do 95 procent pojemności baterii, cztery razy dziennie (źródło). W przypadku tego auta byłoby to więc około 3,3 tysiąca ładowań – a mimo to bateria straciła zaledwie 12,6 procent pojemności.

Tesla Model X 90D z 2016 roku oficjalnie przejeżdża 414 kilometrów na jednym ładowaniu. Ten konkretny samochód utrzymał 344 kilometry zasięgu przy 95 procent pojemności baterii, czyli około 362 kilometry po naładowaniu do 100 procent. Co więcej: degradacja baterii przejawiająca się spadkiem zasięgu zatrzymała się po 9 miesiącach eksploatacji.

> Klimatyzacja w samochodzie elektrycznym – ile zjada zasięgu? Testy pokazują 2-4 / 100 km, nawet latem

Wnętrze Modelu X w opcji z białymi wegańskimi skórami („Ultrawhite Vegan”) wygląda świetnie i tylko błyszcząca, wyślizgana kierownica mówi o kolosalnym przebiegu samochodu. Tesloop twierdzi, że pokrycie foteli nigdy nie wymagało napraw.

W porównaniu do Mercedesa GLS i dzięki dożywotniemu darmowemu ładowaniu na Superchargerach, opisywany Model X – szacuje Tesloop – pozwolił firmie zaoszczędzić 49 tysięcy dolarów na paliwie. Daje to równowartość 185 tysięcy złotych, których firma NIE wydała na benzynę w ciągu tych 2 lat.

Tesloop chwali się, że jest to drugi Model X w firmie, który przekroczył poziom 300 tysięcy mil. Oprócz tego przedsiębiorstwo ma Teslę Model S z prawdopodobnie największym przebiegiem na świecie:

> Tesla Model S z największym przebiegiem? Oto 90D, która przejechała prawie 650 tysięcy kilometrów

Wszystkie zdjęcia: (c) Tesloop

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 4.7]