Firma Tesloop, która zajmuje się komercyjnymi przewozami osób w Stanach Zjednoczonych, pokazała trzyletnią Teslę z przebiegiem 644 tysięcy kilometrów (400 tysięcy mil). Całkowity koszt obsługi serwisowej auta na tym dystansie wyniósł około 69 tysięcy złotych (równowartość).

Tesla S z dużym przebiegiem: niskie koszty eksploatacji, gwarancja niezbędna

Koszty serwisowe Tesla Model S z przebiegiem 644 tysięcy kilometrów to równowartość 25 tysięcy złotych za naprawy auta oraz równowartość 45 tysięcy złotych za zaplanowaną obsługę serwisową. Łącznie była to więc równowartość 69 tysięcy złotych (18 900 dolarów).

Oto należąca do firmy Tesloop Tesla Model S z przebiegiem 400 tysięcy mil. Firma nazywa ją „Ehawk” (c) Tesloop

Dla porównania: koszty serwisowe spalinowego Lincoln Town Car – czyli samochodu z tego samego segmentu, co Tesla Model S – wyniosłyby na tym dystansie równowartość 324 tysięcy złotych.

Bateria? Wymieniona dwa razy na gwarancji

Niestety, nie wiadomo, jak z tym dystansem poradziłaby sobie bateria. W opisywanym Modelu S została ona bowiem wymieniona dwukrotnie na gwarancji, co nie jest szczególnie dobrą wiadomością. Za pierwszym razem problemy spowodowane zostały przez regularne szybkie doładowywanie na Superchargerach – Tesla rekomendowała nawet wtedy (źródło), by firma korzystała z powolnego ładowania uruchamianego 3 godziny po zakończeniu jazdy.

> Jak należy ładować baterie w samochodzie elektrycznym, żeby posłużyły jak najdłużej?

Druga bateria została wymieniona na gwarancji po zaledwie 209 tysiącach kilometrów, ponieważ straciła na tym dystansie aż 22 procent pojemności.

Wnętrze i przebieg

Firma Tesloop zamieściła również fotografie wnętrza opisywanego Modelu S. Po 644 tysiącach kilometrów kierownica się błyszczy. To samo dotyczy foteli, które są mocno wyślizgane i nieco pougniatane, ale nie widać, żeby były poprzecierane. Co dobrze świadczy o jakości wykorzystanych materiałów:

Dodajmy, że opisywana Tesla Model S 90D pochodzi z 2015 roku i w lipcu 2018 stuknęły jej trzy lata – każdego miesiąca przejeżdża zatem prawie 18 tysięcy kilometrów. To odległość większa niż Polacy robią rocznie (raport GUS)!

Więcej o samochodzie można poczytać na stronie Tesloop TUTAJ.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]