Według szacunków portalu CleanTechnica, Tesla Model 3 była we wrześniu 2018 na czwartym miejscu najchętniej kupowanych samochodów osobowych w Stanach Zjednoczonych. Auto wyprzedziło Toyotę Corollę i powoli dogania Hondę Civic, która zajmuje trzecią lokatę.

Tesla Model 3, czyli skazana na sukces

Zgodnie z wyliczeniami portalu CleanTechnica, Tesla sprzedała we wrześniu 2018 roku 24,04 tysiące egzemplarzy Modelu 3. Pierwsza piątka najchętniej kupowanych aut w Stanach Zjednoczonych wygląda więc tak:

  1. Toyota Camry – 27 640 egzemplarzy,
  2. Honda Accord – 25 357 egzemplarzy,
  3. Honda Civic – 24 806 egzemplarzy,
  4. Tesla Model 3 (dane szacunkowe) – 24 040 egzemplarzy,
  5. Toyota Corolla – 20 797 egzemplarzy.

Tesla rozprawiła się już z Corollą, dogania Hondy i wkrótce zmierzy się z głównym rywalem, czyli Toyotą Camry. Daleko w tyle zostali inni amerykańscy producenci, jak Ford (Fusion – 8. miejsce, 15,9 tysiąca egzemplarzy) czy General Motors (Chevrolet Cruze, 13. miejsce, 10,5 tysiąca egzemplarzy).

> Najbezpieczniejsze samochody na świecie według NHTSA: 1/ Tesla Model 3, 2/ Model S, 3/ Model X

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że Tesla Model 3 nawet w podstawowej wersji jest o około 30 tysięcy dolarów droższa niż pozostałe auta. Te w bazie kosztują od 18,6 do 24 tysięcy dolarów (70-90 tysięcy złotych netto), a Tesla Model 3 Long Range – 49 tysięcy dolarów (równowartość 180 tysięcy złotych). W pierwszej dwudziestce najchętniej kupowanych aut osobowych w USA nie ma samochodu kosztującego więcej niż 30 tysięcy dolarów – za wyjątkiem właśnie Tesla Model 3.

Dodajmy, że według innych szacunków (InsideEVs) Tesla sprzedała we wrześniu 22,25 tysiąca Modeli 3.

Camry i Corolla, czyli „korony”

Skoro już jesteśmy przy Toyotach, warto opisać pewną ciekawostkę. Otóż camry to fonetyczna transkrypcja japońskiego słowa kanmuri, które oznacza koronę. Z kolei corolla to łacińskie słowo określające małą koronę. Toyota stosuje różne wersje i tłumaczenia tego słowa na określenie najważniejszych modeli dla producenta. Właśnie dlatego w przeszłości pojawiła się Toyota Crown czy Tiara.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]