Jaki jest najbezpieczniejszy samochód na świecie? Według amerykańskiej rady ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego (NHTSA) Tesla Model 3 nie tylko osiąga 5 na 5 gwiazdek we wszystkich możliwych testach, ale niemal gwarantuje, że kierowca wyjdzie z wypadku bez szwanku. Wynikami pochwalił się producent.

Tesla Model 3. Prawdopodobieństwo obrażeń = mniej niż 6 procent

Według badań NHTSA prawdopodobieństwo odniesienia poważnych obrażeń podczas zdarzenia drogowego wynosi w Tesla Model 3 mniej niż 6 procent. Na drugim miejscu znalazła się Tesla Model S z wynikiem wynoszącym około 6,3 procent, na trzecim – Tesla Model X, która osiągnęła 6,5 procent.

Według NHTSA najbezpieczniejsi będziemy podróżując Teslą (c) Tesla

> Najlepszy autopilot w samochodach? Super Cruise w Cadillacu. Tesla na drugim miejscu

Elon Musk co najmniej raz zadeklarował, że samochody Tesli będą bezpieczniejsze niż wskazuje to system ocen-gwiazdek. Prawdę o samochodzie miały powiedzieć statystyki dotyczące obrażeń. NTHSA potwierdziła tę informację publikując szczegółowe wyniki testów. O bezpieczeństwie Modelu 3 ma przesądzać niski biegunowy moment bezwładności (ang. polar moment of inertia) oraz rozkład masy wynoszący 50/50, które sprawiają, że samochód trudniej jest wyrwać z ustalonego toru jazdy lub przewrócić.

Tesla chwali się również, że wzmocniona kabina i bateria rozpraszają energię uderzenia z dala od ciał ludzi. Brak dużego bloku silnika na wysokości siedzeń powoduje, że nic nie może wbić się do wnętrza samochodu i narobić szkód:

 

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 4.8]