Według opublikowanego właśnie rankingu Consumer Reports, Super Cruise w Cadillacach jest najlepszym dostępnym systemem automatycznego prowadzenia samochodu. Autopilot Tesli zajął drugą pozycję, chociaż błyszczał w niektórych kategoriach.

Tesla przegrywa z Cadillaciem

Według Consumer Reports (źródło) Super Cruise testowany w Cadillacu CT6 oferuje najlepsze połączenie nowoczesnych technologii i bezpieczeństwa – oceniono go na 4/5. System na przykład monitoruje oczy kierowcy, by sprawdzać, czy nadal patrzy on na drogę. Nie ma więc mowy, że kierowca na chwilę zdrzemnie się za kierownicą:

Autopilot Tesli z kolei (3/5) dostał wysokie noty za możliwości oraz łatwość aktywacji. Minusy natomiast otrzymał za brak monitorowania i angażowania kierowcy oraz jasnych informacji, kiedy może być stosowany.

> Utrata prawa jazdy za Autopilota? Tak, jeśli wyjdziemy zza kierownicy

ProPilot w Nissanie Leafie otrzymał 2 punkty na 5 – i większość jego cech oceniono słabo. Najgorsze noty zebrał Pilot Assist w Volvo (1/5), w którym umiarkowanie pochwalono wyłącznie monitorowanie zachowania kierowcy.

Portal Electrek dodaje od siebie (źródło), że duży zielony świecący się pas na kierownicy Cadillaca może rozpraszać, chociaż monitorowanie twarzy kierowcy sprawia, że nie musi on regularnie kłaść rąk na kierownicy. Z kolei zaletą Tesli są automatyczne aktualizacje online, dzięki którym oprogramowanie otrzymuje nowe funkcje. Od siebie dodamy, że Super Cruise działa wyłącznie na dobrze oznaczonych drogach szybkiego ruchu, a poza nimi nie zdołamy go włączyć.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]