Dwóch analityków z branży finansowej zwiedziło Gigafactory 1. Od przedstawiciela Tesli dowiedzieli się, że podstawowa wersja Tesla Model 3 50 kWh prawdopodobnie trafi do produkcji w przeciągu najbliższych 8 miesięcy, czyli nie później niż w kwietniu-maju 2019 roku.

Tania Tesla 3 dostępna od II kwartału 2019 roku?

Na razie Tesla skupia się na wersjach z większą baterią i napędem na obie osie (AWD oraz Performance), ponieważ są one zamawiane częściej niż „zwykły” Model 3 Long Range (źródło). Według szacunków portalu Teslike, średnia cena Tesla Model 3, którą decydują się zapłacić klienci, to aż 60 tysięcy dolarów – mimo że wariant Long Range można kupić już od 49 tysięcy dolarów! A na bazowy Model 3 przyjdzie czas nie później niż pod koniec I połowy 2019 roku.

> Orlen wybrał dostawców ładowarek. Około 50 urządzeń do końca 2019 roku, kilka już niedługo?

Warto dodać, że od Modelu 3 w podstawowej wersji wszystko się zaczęło, a mimo to auto nadal nie jest produkowane. Bazowa wersja samochodu ma być wyposażona w baterię o pojemności około 50 kWh, która pozwoli na przejechanie około 350 kilometrów na jednym ładowaniu. Auto powinno rozpędzać się do 97 km/h (0-60 mph) w 5,6 sekund (Long Range potrzebuje 5,1s) oraz osiągać maksymalnie 210 km/h (Long Range pozwala na 225 km/h).

Cena Modelu 3 w wariancie podstawowym ma wynosić zaledwie 35 tysięcy dolarów, co w Polsce powinno przełożyć się na około 180 tysięcy złotych (niebieski tył samochodu po prawej stronie ilustracji):

Ceny samochodów elektrycznych w Polsce. Auta oznaczone gwiazdką (*) posiadają ceny niepewne, szacunkowe, przybliżone lub wyliczone różnymi sposobami.

|REKLAMA||/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 4.3]