Orlen zakończył postępowanie przetargowe w zakresie ładowarek o mocach 50, 100 i 150 kW. Jako partnerów firmy wybrano EkoEnergetykę oraz Efacec. Około 50 ładowarek ma zostać uruchomionych do końca 2019 roku, ale wiele wskazuje na to, że kilka z nich ruszy jeszcze w roku 2018!

Stacje ładowania Orlen: około 50 do końca 2019, przy trasach i w miastach

Według wstępnych i nieoficjalnych zapowiedzi pierwsze ładowarki miały zostać uruchomione już latem 2018 roku. Tak się jednak nie stało, aktualnie dostępne jest tylko jedno urządzenie: w Płocku, przy centrali firmy. Polski Koncern Naftowy dopiero teraz wyłonił dwóch dostawców ładowarek: EkoEnergetykę (znaną z produktu Galactico.pl) oraz Efacec (znanego ze stacji ładowania Greenway Polska). Oprócz tego finalizowane są rozmowy z trzecim partnerem.

> Nowe stacje ładowania Greenway darmowe do końca września + ładowarka w Markach koło Warszawy

Firma prowadzi też osobny przetarg na dostawcę systemu zarządzania infrastrukturą do ładowania. Podstawowe funkcjonalności systemu mają „zostać wdrożone jeszcze w tym roku, wraz z uruchomieniem ładowarek”, co sugeruje nam, że jeszcze w 2018 roku może stanąć kilka nowych urządzeń.

Orlen informuje jednak wprost, że „około 50” ładowarek będzie działać do końca 2019 roku, czyli to wtedy możemy się spodziewać prawdziwego wysypu stacji ładowania. Co ciekawe, firma przypomina tutaj (źródło) o współpracy z Teslą – czyżby więc niektóre ładowarki stanęły w tych samych lokalizacjach, co Superchargery Tesli?

Do uruchomienia stacji ładowania wytypowano łącznie 150 lokalizacji, które położone są zarówno przy trasach tranzytowych, jak i w miastach.

Zdjęcie: stacja Orlen w Warszawie przy ulicy Lazurowej (c) Orlen

|REKLAMA||/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 4.7]