Tesla Model 3 podbiła Szwajcarię, w konkursie na samochód roku zgarnęła nagrodę główną („Szwajcarski Samochód Roku”), nagrodę publiczności („Ulubiony Samochód Szwajcarów”) i nagrodę dla najbardziej ekologicznego modelu. Volkswagen zdecydował się na zabawne gratulacje.

Volkswagen gratuluje Tesli – i tak powinna wyglądać dobra konkurencja!

W konkursie na „Szwajcarski Samochód Roku 2020” Tesla Model 3 zdobyła pierwsze miejsce i nagrodę główną przed BMW serii 3 i rozkładając resztę konkurencji na łopatki. W zawodach nie było ani jednego modelu marki Volkswagen, a koncern Volkswagena reprezentowały m.in. Bentley Continental GT Cabriolet i Porsche Cayenne Turbo Coupe, które zdobyły dwie pierwsze miejsca w kategorii na najbardziej eleganckie auta Szwajcarii.

> Elektryczny Lexus UX 300e w sprzedaży już wiosną/latem 2020 roku?

Być może właśnie dlatego Volkswagen zdecydował się na nietypowe pozdrowienia. W reklamie z widocznym przodem ID.3 zamieścił ramkę z napisem:

Szwajcarski Samochód Roku 2020
Czy to [nie] było za łatwe, Teslo?

Droga Teslo Model 3, gratuluję wyboru.
W przyszłym roku konkurencja będzie silniejsza. Do zobaczenia za rok!

Pozdrowienia od ID.3

Volkswagen ID.3 to samochód elektryczny niemieckiego producenta, który zastąpi na rynku e-Golfa. Do regularnej sprzedaży ma trafić w 2020 roku, również w 2020 roku rozpoczną się jego dostawy do nabywców, którzy zdecydowali się na rezerwację edycji 1st. Auto należy do segmentu C, ale dzięki zastosowaniu silników elektrycznych oferuje w kabinie przestrzeń niewiele mniejszą niż Volkswagen Passat.

Cena VW ID.3 w wariancie z baterią 45 kWh ma się rozpoczynać „poniżej 130 tysięcy złotych”.

Nota od redakcji: konkursów na „Samochód Roku” odbywa się każdego roku wiele, każde większe medium usiłuje przyznawać takie nagrody, ponieważ wiążą się z tym pewne budżety marketingowe.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]