Autocar opublikował wywiad z szefem projektowym Subaru, Mamoru Ishii. Dużo mówi się tam o wyglądzie samochodów oraz o sportowym zacięciu aut Subaru. Jedno zdanie przykuło naszą szczególną uwagę: okazuje się, że Subaru Impreza i Subaru XV są przygotowane do napędu hybrydowego oraz czysto elektrycznego!

Kiedy samochody elektryczne Subaru?

Jak mówi Ishii, dla Subaru kluczowy jest napęd na cztery koła. Znacznie mniej ważny jest rodzaj silnika, który te koła będzie napędzał. Okazuje się, że Subaru Impreza i XV powstały na platformie Subaru Global Platform, która została zaprojektowana z myślą o klasycznych autach spalinowych, zwykłych hybrydach, hybrydach plug-in oraz – co najważniejsze – autach elektrycznych.

> Samochód elektryczny a ZIMA. Jak się jeździ Leafem na Islandii? [FORUM]

Subaru już w listopadzie 2017 roku zadeklarowało, że chce się pozbyć silników Diesla z oferty. Mają być dostępne tylko do 2020 roku. Natomiast najdalej w 2021 roku na rynku mają zadebiutować elektryczne Subaru Impreza, Subaru Forester, Subaru Outback i Subaru Legacy. Niewykluczone, że wcześniej pojawią się zelektryfikowane (hybrydowe) modele Imprezy i XV właśnie.

Ilustracja: Samochód spalinowy Subaru Viziv, prototyp prezentujący trendy w projektowaniu, które obowiązują w Subaru.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Elektryczny Renault Symbioz – w sprzedaży od 2019 roku!

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]