Skoda zaprezentowała teasery (wizje) samochodu Skoda Vision X. Ma to być crossover z napędem spalinowym i elektrycznym, hybryda ładowana z gniazdka (plug-in). Vision X zostanie zaprezentowany podczas salonu w Genewie 2018 (8-18 marca).

Skoda Vision X na salonie w Genewie 2018

Oprócz teaserów o samochodzie niewiele wiadomo. Ma to być pierwsza w gamie modelowej hybryda plug-in Skody. Symptomatyczne jest to, że Vision X przypomina z wyglądu Skodę Kodiaq, czyli aktualny hit sprzedażowy czeskiego producenta.

Wnętrze auta jest bardzo czyste. Oprócz przycisków na kierownicy nie widać w nim żadnych innych guziczków, co sugeruje, że sterowanie sporą liczbą funkcji odbywa się z użyciem dotykowego ekranu widocznego w środkowej części kokpitu.

Nie wiadomo, jakie są plany Skody dotyczące modelu Vision X. Według podawanych wcześniej informacji, pierwszym zelektryfikowanym autem miała być Skoda Superb plug-in, której debiut przewidywano na 2019 rok. Mniej więcej w tym czasie miała pojawić się Skoda Karoq RS z silnikiem elektrycznym zamiast dużego turbo.

Całkowicie elektryczna Skoda Vision E / Skoda E / Skoda Eliaq ma zadebiutować w 2020 roku.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Samochody elektryczne i ładowanie – jaki zasięg po 10 minutach?

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 6 głosów Średnia: 4.7]