Volkswagen oficjalnie zapowiedział, że na europejski rynek zostanie wprowadzony elektryczny VW I.D. hatchback, a do Stanów Zjednoczonych trafi elektryczny crossover VW I.D. Crozz. Kiedy to się stanie?

VW I.D. hatchback w Europie od 2019, I.D. Crozz w Stanach od 2020

Czas elektrycznych (i elektryzujących!) premier Volkswagena otworzy VW I.D. hatchback, który prawdopodobnie zyska zupełnie inną nazwę.VW I.D. hatchback ma się pojawić w Europie w 2019 roku.

W 2020 roku na amerykańskim rynku zadebiutuje VW I.D. Crozz, na bazie którego zostanie wybudowana Skoda Vision E. Baterie I.D. Crozza będą miały 83 kWh pojemności, a jego zasięg ma wynieść 336 kilometrów (szacunki na bazie procedury EPA). Auto wyposażone zostanie w dwa silniki i możliwość ładowania z mocą 150 kilowatów (kW).

> VW I.D. Crozz – CENA: od 170 tysięcy złotych! [pierwsze wrażenia]

Według nieaktualnej już i mocno nieoficjalnej rozpiski, po 2019, a przed 2022 rokiem mają się pojawić jeszcze VW I.D Longue i VW I.D. AEROe.

W 2022 roku, jako ostatni zapowiadany obecnie samochód, na rynki trafi zelektryfikowany VW Transporter, czyli VW I.D. Buzz.

Jak się będą nazywały elektryczne Volkswageny?

Poprzednia seria samochodów Volkswagena została nazwana od nazw prądów i wiatrów (Golf – Golfstrom, Passat – passaty itd.) i utrzymała się na rynku kilkadziesiąt lat. Stały się markami symbolizującymi niemiecką solidność i dobre wyposażenie.

Można się spodziewać, że również w wypadku samochodów elektrycznych Volkswagen zastosuje podobny schemat. Jednak nazwy marek będą szły raczej w kierunku energii, ekologii lub Kosmosu [spekulacje www.elektrowoz.pl].

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Mercedes EQC vs Tesla Model X. Który ładniejszy – zalajkuj i ZOBACZ:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 4.5]