Dwaj lekarze z Good Samaritan Hospital w Dayton (Stany Zjednoczone) sprawdziło, czy samochody elektryczne są bezpieczne dla osób z wszczepionymi defibrylatorami serca. Kolejne badania mają objąć inne typy urządzeń.

Samochody elektryczne a defibrylatory serca

Badanie przeprowadzono z samochodem Tesla na grupie 26 kobiet i mężczyzn w średnim (dla grupy) wieku 69 lat. Osoby z wszczepionymi defibrylatorami serca zajmowały różne miejsca i pozycje przy samochodzie, który podłączony był do ładowania ze stacji o napięciu 220 woltów.

> ŚMIERĆ w Tesli. Rodzina: to nie samochód zabił naszego syna [AKTUALIZACJA]

Jak mówią naukowcy, do badania wybrano Teslę, ponieważ generuje więcej promieniowania elektromagnetycznego niż inne samochody – ale potwierdzają, że eksperymenty warto przeprowadzić z większą liczbą pojazdów. Defibrylatory przestawiono w tryb o najwyższej czułości i monitorowano pod kątem interferencji. Żadne z urządzeń nie zanotowało promieniowania płynącego z ładowarki lub samochodu.

Mimo to osoby z wszczepionymi defibrylatorami ostrzegamy przed wsiadaniem do Tesla Roadster 2. Przyspieszenie wynoszące ponad 1,4 g, które rozpędza samochód od 0 do 97 km/h w 1,9 sekundy, może być niebezpieczne dla serca. I niekoniecznie chodzi tu o promieniowanie:

> Co jest szybsze niż Ludicrous? Maximum Plaid w Tesla Roadster 2 [WIDEO]

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]