Podczas premiery Tesla Roadster 2, Elon Musk zapowiedział wprowadzenie trybu szybszego niż Ludicrous. Nazwał go… „Maksymalny Pled [w Kratę]” (ang. Maximum Plaid), co jest nawiązaniem do filmu Space Balls. A teraz dodatkowo pojawiło się wideo, na którym widać, jak jeździ Tesla Roadster 2 Maximum Plaid.

Tesla Roadster 2 Maximum Plaid

Twórca kanału DragTimes najpierw zarezerwował Tesla Roadster 2, a następnie miał okazję przejechać się (na fotelu pasażera) w samochodzie. Sporo już widział i jechał bardzo wieloma szybkimi samochodami, ale – jak mówi – czegoś takiego się nie spodziewał. Był zaskoczony, że Tesla Roadster 2 jest aż tak szybka!

Niestety, choć przed jazdą planował włączyć aplikację do pomiaru czasu, najwyraźniej nie udało mu się zarejestrować przejazdu ani czasu przyspieszenia od 0 do 97 km/h (0-60 mph).

Wnętrze Tesla Roadster 2. Uwagę zwraca kierownica w kształcie samolotowych sterów (c) DragTimes / YouTube

Warto jednak wiedzieć, że 1,9 sekundy obiecywane przez Elona Muska uznawane jest za wartość graniczną. Krócej niż w 1,9 sekundy do 97 km/h przyspieszyć się nie da ze względu na opory aerodynamiczne i przyczepność opon, które są dozwolone do użytku drogowego.

> Latające samochody Volvo? Geely kupuje Terrafugia [WIDEO]

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]