Fantastyczny pomysł Renault w Rumunii. Na jednym z budynków w Bukareszcie zainstalowano reklamę, która obniża cenę Renault Zoe, gdy rośnie zanieczyszczenie powietrza. Informacja aktualizowana jest w czasie rzeczywistym co 6 minut. Przed udaniem się do dealera należało tylko zgłosić chęć zakupu auta online.

„Żywa” reklama Renault Zoe w Rumunii

Reklama na budynku została nazwana „The DisCO2unt Billboard”, a wymyśliła ją agencja Publicis Romania. Opracowany przez agencję mechanizm zbierał informacje o jakości powietrza z całego Bukaresztu, by na tej podstawie zaproponować zniżkę na Renault Zoe.

> Sentry Mode Tesli chwyta włamywaczy, wandali i… sąsiadów spryskujących auto kwasem

Najniższa zauważona przez nas cena to 17 999 euro wliczając w to bonus środowiskowy – tak, Rumunia ma dopłaty do samochodów elektrycznych – co daje równowartość 77 tysięcy złotych (!). Normalna cena Renault Zoe w Rumunii wraz z bonusem środowiskowym to 23 550 euro, czyli równowartość 101 tysięcy złotych. W Polsce samochód rozpoczyna się od ponad 130 tysięcy złotych.

Nie wiadomo, jakim efektem sprzedażowym zakończyła się akcja – wyniki poznamy pewnie kilka miesięcy po zakończeniu drugiego kwartału 2019. Trzeba jednak przyznać, że rozwiązanie jest szalenie kreatywne. Mamy nadzieję, że podobne akcje zostaną uruchomione również w Polsce.

Oto prezentacja reklamy:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]