Tryb czuwająco-alarmowy w Tesli, Sentry Mode, to jedna z tych funkcji, o której marzy każdy właściciel samochodu po wykryciu nowej rysy na drzwiach. Sentry Mode umożliwiło już schwytanie złodzieja, złośliwców działających w akcie zemsty, a teraz chyba po raz pierwszy w historii złapało też sąsiada. Z butelką podejrzanej cieczy.

Sentry Mode – dlaczego inni producenci na to nie wpadli?!

Sentry Mode (pol. Tryb Wartownika) działa na kilku poziomach. Po pierwsze za pomocą kamer przygląda się całemu otoczeniu samochodu. Jeśli wykryje zagrożenie, przełącza się w tryb „Alert”, w którym Tesla wyświetla ostrzeżenie o trwającym nagraniu. Gdy zagrożenie jest poważne – na przykład dojdzie do wybicia szyby – auto powiadamia właściciela, uruchamia muzykę z maksymalną głośnością i podświetlenie ekranu z maksymalną jasnością.

> Tesla wprowadza Sentry Mode, dodatkowy tryb chroniący samochód. Nie ma krojenia laserem, jest HAL 9000

Sentry Mode złapał już właściciela samochodu, który postanowił wymierzyć kluczem sprawiedliwość za jakiś ślad pozostawiony na drzwiach:

W Kalifornii za takie działanie grozi 1 000 dolarów grzywny lub rok w więzieniu, jeśli zniszczenia wyceniono na kwotę niższą niż 400 dolarów. Jeżeli straty oszacowano na więcej niż 400 dolarów, wandal może spędzić do roku w więzieniu oraz otrzymać grzywnę w wysokości do 10 tysięcy dolarów.

Sentry Mode umożliwił również zidentyfikowanie nastolatków obrzucających samochód jajkami, które, jak się okazało, były dość twarde. Na lakierze pojawiły się zarysowania:

Sentry Mode pozwolił wreszcie zgromadzić dowody przeciwko włamywaczowi obrabiającemu samochody w pewnej okolicy (źródło).  A teraz nagrał sąsiada, który za zajmowanie „jego” miejsca parkingowego postanowił oblać auto jakimś płynem. Właściciel Tesli twierdzi, że to kwas:

I choć internauci ostrzegają, że konto na Twitterze jest nowe i że może być to kryptoreklama powłoki ceramicznej, sytuacja w żaden sposób nie ulega zmianie. Bez trybu nagrywania otoczenia właściciel mógłby tylko domniemywać, co się stało. Tymczasem Sentry Mode daje gotowe dowody na akt wandalizmu.

Funkcja dostępna jest we wszystkich Teslach Model 3 oraz w Teslach Model S i X wyprodukowanych od sierpnia 2017 roku.

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]