W plebiscycie brytyjskiego portalu Carbuyer, Renault Zoe zdobył pierwsze miejsce na najlepszy samochód do firmy. Wśród małych aut pokonał między innymi Toyotę Yaris Hybrid – bardzo popularną w Polsce – która znalazła się dopiero na piątym miejscu.

Najlepszy samochód do firmy? Elektryczny

Carbuyer uwzględnił fakt, że większość firm korzysta z samochodów w leasingu, ale nie zapomniał o podatkach, którymi auta są obłożone, w tym również o podatku od emisji dwutlenku węgla. To dodatkowe finansowe obciążenie sprawiło, że czołowe pozycje rankingu aut małych zdominowały samochody elektryczne.

Pierwsze miejsce zdobył Renault Zoe, który bez baterii kosztuje około dwa razy więcej niż odpowiadające mu auto spalinowe. Należy jednak pamiętać, że wymuszony leasing baterii niweluje zalety posiadania elektryka (szczególnie w Polsce!), a sam Zoe wykorzystuje ładowanie 3-fazowe, z którym nie wszystkie ładowarki Type2 sobie radzą.

> Elektryczny Renault Zoe – gdzie obejrzeć w Polsce, gdzie kupić, jakie rabaty?

Drugie miejsce zajął Nissan Leaf, który w Wielkiej Brytanii nadal dostępny jest z opcją leasingu baterii. Na trzecim miejscu pojawił się Hyundai Ioniq Plug-in Hybrid, na czwartym – Toyota Prius Plug-in, na piątym – Toyota Yaris Hybrid.

Popularna w Polsce Toyota Auris Hybrid znalazła się na ósmym miejscu, a Renault Clio – na dziewiątym.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Samochody elektryczne – zalajkuj i ZOBACZ:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]