Nowy Renault Captur (2020) zostanie wprowadzony na rynek na przełomie 2019 i 2020 roku. Samochód po raz pierwszy w historii Renault zostanie wyposażony w hybrydowy zespół napędowy z możliwością ładowania baterii z gniazdka (PHEV, hybryda plug-in). Inne modele mają wkrótce podążyć tą ścieżką.

Renault Captur (2020): dane techniczne i wszystko, co wiemy

Obecny Renault Captur to samochód o wymiarach zewnętrznych niemal identycznych jak Renault Zoe, a mimo to należący do segmentu B-SUV. Jednak nowa wersja ma sporo urosnąć: zamiast dotychczasowego 4,12 metra długości ma osiągnąć aż 4,23 metra. Pasażerowie z tyłu dostaną 1,7 centymetra więcej na kolana, a w bagażniku znajdziemy +81 litrów przestrzeni (536 litrów, źródło).

Renault Captur e-Tech zostanie wyposażony w silnik benzynowy o pojemności 1.6 litra, dwa silniki elektryczne oraz w baterię o pojemności 9,8 kWh (źródło).

Nowy Renault Captur – bateria (w tle) i silniki: spalinowy (w głębi na górze) plus elektryczne (na dole)

Według informacji podawanych przez Renault, samochód zawsze będzie startował w trybie elektrycznym, a bateria pozwoli mu na przejechanie do 45 km bez uruchamiania silnika spalinowego. Realny zasięg Renault Captur e-Tech na baterii szacujemy raczej na około 38-42 kilometry [wyliczenia www.elektrowoz.pl]. Szybkość maksymalna w trybie elektrycznym ma wynieść 135 km/h.

Producent chwali się wysokim poziomem rekuperacji (dużą siłą hamowania odzyskowego), ale nie podaje tutaj żadnych konkretów. Jednak know-how ma pochodzić bezpośrednio z ekipy Renault zajmującej się Formułą 1.

Oprócz tego auto będzie wyposażone w kamerę 360 stopni, pakiet wsparcia kierowcy, nowy zestaw liczników i ekran LCD na konsoli środkowej o przekątnej 7 lub 9,3 cala – przy czym w innych materiałach ta ostatnia wartość zamienia się w 10,2 cala. System multimedialny samochodu obsłuży Apple CarPlay i Android Auto.

Wariant Initiale Paris ma otrzymać czarno-pomarańczową tapicerkę, ale zapowiedziano również edycję z białym wnętrzem:

> Renault Clio e-Tech (2020) – nowa alternatywa dla Toyoty Yaris Hybrid

Wkrótce po Capturze na rynek mogą trafić inne zelektryfikowane modele producenta: Renault Clio e-Tech (patrz link powyżej) oraz Renault Megane e-Tech.

Wszystkie wymiary Renault Captur (2020):

  • długość – 4,228 metra,
  • szerokość –  1,797 metra,
  • wysokość – 1,566 metra,
  • rozstaw osi – 2,639 metra.

Silniki:

  • TCE 100,
  • TCe 130 FAP,
  • TCe 155 FAP,
  • Blue dCI 95,
  • Blue dCi 115,
  • e-Tech Plug-in.

Wszystkie zdjęcia i film: (c) Renault

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 7 głosów Średnia: 4]