W marcu 2020 roku w czeskiej fabryce Hyundai Motor Manufacturing Czech rusza produkcja elektrycznego Hyundaia Kona. Realizacja zamówień praktycznie na miejscu oznacza, że skróci się czas oczekiwania na auta. Na rynek europejski ma trafić również większa pula samochodów z południowokoreańskiego Ulsan.

Hyundai Kona Electric: może być taniej, na pewno będzie szybciej

Hyundai wyraźnie nastawia się na znacznie lepszą obsługę rynku europejskiego. Już kilka miesięcy temu zapowiadał w wybranych krajach, że w roku 2020 Hyundaie Kona Electric będą dostarczane znacznie szybciej i ich liczba powinna zaspokoić wszystkie potrzeby. Teraz potwierdza te informacje: na nasz kontynent będą trafiały samochody z aż dwóch fabryk, europejskiej i południowokoreańskiej.

Według danych z CEPiK, w roku 2019 na polski rynek trafiło 139 egzemplarzy samochodu w obu konfiguracjach. Rozeszły się praktycznie na pniu, trafiły m.in. do służb w Krakowie:

> Gdzie są Hyundaie Kona Electric, których nie ma w salonach? Już wiadomo: w Krakowie 🙂

Hyundai Kona Electric to niewielki crossover segmentu B-SUV dostępny z bateriami 39,2 oraz 64 kWh. W tej chwili jego cena startuje od 165 900 złotych (39,2 kWh) i 189 900 złotych (64 kWh). Samochody oferują odpowiednio 258 i 415 kilometrów zasięgu realnego w trybie mieszanym, co czyni z nich wygodne auta do bliższych i dalszych podróży – dotyczy to szczególnie wariantu z pojemniejszymi akumulatorami.

Zdjęcie: (c) Hyundai

Aktualizacja 2020/01/31, godz. 14.07: skorygowaliśmy liczbę samochodów za danymi CEPiK.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 4]