Na torze Nürburgring dostrzeżono Porsche Taycan Cross Turismo, czyli Taycana kombi z nieco podniesionym zawieszeniem. Czyżby Porsche testowało bardziej rodzinny wariant, żeby przygotować się do pojedynku z Teslą Model S „Plaid”, która również powinna być gdzieś w okolicy?

Porsche Taycan kombi na torze

Elon Musk odgraża się, że jego Tesla Model S „Plaid” w 7-osobowej [rodzinnej] wersji rozbije w pył Porsche Taycana i jego rekord na Nürburgring. W październiku samochód Tesli po raz kolejny był widoczny na torze. W podobnym czasie pojawiło się tam również elektryczne Porsche w wersji rodzinnej.

> Tesla Model S „Plaid” na Nürburgring – tak wyglądają przygotowania [wideo]

Porsche Taycan Cross Turismo to podniesiona wersja Taycana z większą przestrzenią w kabinie i powiększonym bagażnikiem. Na torze dostrzeżono aż dwa samochody tego modelu, co sugeruje, że faktycznie mamy do czynienia ze zróżnicowanymi testami. Auta zaskakująco dobrze radzą sobie w zakrętach, nie widać po nich, żeby wypadały z toru – ale trzeba przyznać, że trudno ocenić szybkość, z jaką się poruszają.

Dane techniczne Porsche Taycan Cross Turismo nie są znane, łatwo się jednak domyślić, że będą zbliżone do mniej rodzinnego brata, który pojawił się już na rynku. Przypomnijmy, specyfikacja Porsche Taycan Turbo S – najmocniejszej edycji – jest następująca:

  • bateria: 83,7 kWh (pojemność całkowita: 93,4 kWh),
  • moc maksymalna (chwilowa): 560 kW (761 KM),
  • moment obrotowy: 1 050 Nm,
  • przyspieszenie: 2,8 sekundy do 100 km/h,
  • zasięg: 388-412 km WLTP, czyli 330-390 km zasięgu realnego w trybie mieszanym przy spokojnej jeździe.

> Porsche Taycan kontra Tesla Model S P100D w niemieckiej telewizji. Porsche wypada lepiej [wideo]

Dodajmy, że na torze pojawiły się również egzemplarze Porsche Taycan nie-Cross Turismo, zarówno te z maskowaniami (rury wydechowe na tyle), jak i oficjalne. W jednym z momentów (2:23) wersja elektryczna musiała uznać wyższość swojego spalinowego kuzyn. Z kolei w 2:41 słychać, jaki dźwięk wydaje auto przy ruszaniu (AVAS):

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 4]