W większości krajów europejskich, hybrydowa wersja Porsche Panamera sprzedaje się znacznie lepiej niż model czysto spalinowy. Zapotrzebowanie na wersję zelektryfikowaną wzrosło dwukrotnie w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Efekt? Dostawcy baterii nie nadążają z ich produkcją.

Hybrydowe Porsche Panamera – hit sezonów!

Gerd Rupp, szef zakładów Porsche w Lipsku, twierdzi, że zapotrzebowanie na samochody jest tak duże, że czas oczekiwania na auto wydłużył się do 3-4 miesięcy. Sama fabryka Porsche wyprodukuje w tym roku około 8 tysięcy modeli hybrydowych, chociaż pierwotnie prognozowano niższe liczby i zupełnie inne proporcje aut spalinowych do hybryd.

I rzeczywiście, liczby są szokujące: według ostatnich danych podawanych przez Porsche, w Belgii i Norwegii aż 90 procent sprzedawanych aut to modele hybrydowe. W Finlandii jest to 85 procent, w Austrii – 80 procent. Średnia dla Europy ma wynosić 50 procent, czyli co drugie auto wyjeżdżające z fabryki Porsche posiada silnik elektryczny i zestaw baterii!

Dlatego producent znacząco modyfikuje plany dotyczące produkcji samochodów zelektryfikowanych i hybryd. Już w 2023 roku połowa sprzedawanych aut ma być czysto elektryczna.

> Norwegowie szturmują salony. Samochody elektryczne sprzedają się LEPIEJ niż spalinowe!

|REKLAMA|




|/REKLAMA|

Cennik Greenway – czyli ile i od kiedy zapłacimy:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]