Na fanpage Tesla S3XY-News pojawiło się zdjęcie Tesli 3 czekających na załadunek w porcie. Zasugerowano również, że transport z San Francisco będzie odbywał się na statku Glovis, który stoi zacumowany w porcie. Auta dotrą na nasz kontynent pod koniec lutego lub w marcu 2019.

Gdzie jest moja Tesla Model 3?

Prezentowane zdjęcie pochodzi z portu w San Francisco (źródło). Tak naprawdę nie wiadomo, dokąd popłyną samochody. Po pojazdach można jednak próbować domniemywać, że jest to transport do Europy. Dlaczego? Otóż według inżynierów BASF biały jest, owszem, najchętniej wybieranym kolorem na naszym kontynencie, ale im większe auto, tym klienci chętniej sięgają po czerń, szarości oraz zgaszone barwy. Ten opis całkiem nieźle pasuje do Tesli stojących na parkingu.

> Prawie 40 procent nowych samochodów na świecie w 2017 roku było… białych

Fanpage Tesla S3XY-News idzie jeszcze dalej i zgaduje, że auta popłyną na tym statku, który zawinął do San Francisco płynąc z Portland. Należy on do firmy logistycznej Hyundai Glovis, która, ciekawostka, jest częścią koncernu Hyundai Kia i zajmuje się przede wszystkim transportem samochodów i części na świecie.

Zgodnie z obietnicami składanymi w konfiguratorze Tesli, duża liczba Modeli 3 trafi do Europy w marcu 2019 roku. Według informacji uzyskanych przez belgijską telewizję Focus WTV, statki będą cumowały w porcie Zeebrugge w Belgii, skąd następnie rozjadą się po naszym kontynencie.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]