Ciekawy raport koncernu chemicznego BASF: 39 procent wszystkich nowych samochodów wyprodukowanych w 2017 roku było w kolorze białym. Dotyczy to zarówno aut elektrycznych, jak i spalinowych.

Najpopularniejszy kolor samochodów na świecie? Biały

Biały odpowiada za 39 procent wszystkich aut. Kolejne 40 procent stanowiły samochody w kolorach: czarnym, szarym i srebrnym. Cztery wymienione barwy stanowiły więc niemal 4/5 wszystkich aut, które trafiły na rynek w 2017 roku! A jakie były inne popularne kolory w 2017 roku? Czerwony i niebieski zdobyły po 7 procent każdy. Pozostałe 7 procent stanowiły inne barwy, w tym żółty, zielony czy brązowy.

Statystyki w Europie różnią się nieco od światowych. Choć kolor biały nadal dominuje, to jednak jego udział w sprzedawanych autach wynosi już „tylko” 29 procent. Europejczycy chętniej natomiast wybierają kolor szary i srebrny, które osiągnęły po 19 procent udziału każdy:

130 odcieni niebieskiego. Im mniejsze auta, tym żywsze barwy

Z innych zawartych w raporcie ciekawostek warto wymienić, że największą liczbę odcieni ma na rynku kolor niebieski (około 130 wariantów), na drugim miejscu znajduje się szary (około 100 wariantów).

Inżynierowie firmy BASF zauważyli jeszcze jedną interesującą korelację: im mniejsze auto, tym producent (i nabywca) chętniej sięgał po żywe barwy. Wraz z rosnącymi rozmiarami samochodu popularniejsze stawały się odcienie zgaszone, szarości oraz czernie.

Źródło: BASF

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Tesla Model S kontra Mercedes S-klasse?

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]