Jak donosi Automobile Propre, na francuskim odpowiedniku naszego Otomoto, leboncoin.fr, pojawiło się osiemnaście egzemplarzy Peugeota e-208. Samochody wystawiono za 25,9 tysiąca euro po uwzględnieniu bonusu środowiskowego oraz rabatu handlowego. Taka kwota w polskich warunkach oznaczałaby katalogową cenę na poziomie około 150 tysięcy złotych za egzemplarz.

Peugeot e-208: cena na poziomie Renault Zoe, rewolucji nie będzie?

Nowy Peugeot e-208 to samochód elektryczny segmentu B (wielkości Toyoty Yaris i Renault Zoe) wyposażony w baterię o pojemności 50 kWh i oferujący 340 km zasięgu obliczonego według procedury WLTP, czyli około 300 kilometrów zasięgu realnego. Jego detaliczna cena nie jest jeszcze znana, ale oferta z leboncoin.fr podsuwa nam pewien trop.

> Jaka będzie cena Peugeota e-208? Pierwsza podpowiedź już jest: ceny DS 3 Crossback E-Tense we Francji

Osiemnaście samochodów – 8 żółtych, 8 niebieskich i 2 czerwone – wystawiono za 25 900 euro. Bonus środowiskowy (dopłata rządowa) wynosi we Francji 27 procent wartości samochodu, ale nie więcej niż 6 000 euro. Można zatem założyć, że bez bonusu cena samochodu wyniosła 31 900 euro. Sprzedawca, firma Modern Mobility, zaoferowała ponadto 7 procent rabatu, co pozwala nam obliczyć, że w katalogu samochody kosztowały około 33,7-34,1 tysiąca euro – w zależności od tego, czy najpierw policzono rabat, czy bonus środowiskowy.

Po uwzględnieniu różnic w podatku VAT między Francją i Polską taka wartość odpowiadałaby około 150 tysiącom złotych. To więcej niż oficjalne cennikowe koszty zakupu Renault Zoe, ale trzeba pamiętać, że mówimy o samochodach z najdroższej serii GT Line.

Osoby, które chciałyby obejrzeć ofertę, musimy rozczarować: auta zostały błyskawicznie kupione, choć datę ich dostawy określono na wrzesień 2019 roku. Zainteresowanym pozostają zatem oficjalne kanały: na Peugeota e-208 można się zapisać w Wielkiej Brytanii (brak informacji o cenie), Francji (tylko leasing) i Niemczech. Dostawy auta mają się rozpocząć „zimą 2019 roku”.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 6 głosów Średnia: 4.3]