Na hiszpańskim portalu Motor.es pojawiły się szpiegowskie zdjęcia samochodu, który ma być następcą obecnego Renault Zoe – czyli Zoe 2. Auto jest podobne do obecnego modelu, ale rzekomo zyska większą baterię, złącze ładowania CCS Combo 2 i dodatkowe miejsce kabinie.

Nowy Renault Zoe 2: kilka zdjęć i mnóstwo spekulacji

Powiedzmy to od razu: wszystkie informacje na temat nowego auta, które zawarliśmy poniżej, to w głównej mierze spekulacje. Znane są tylko fotografie zamaskowanych samochodów (źródło) przypominających Renault Zoe (2). Dane techniczne auta nie są jeszcze znane.

A jakie są spekulacje? Otóż bateria Renault Zoe (2020) ma mieć co najmniej 50 kWh pojemności, a sądząc po proporcjach nadwozia, Renault zastosuje ogniwa o wyższej gęstości. Po samochodzie nie widać bowiem, żeby szczególnie urósł.

> Ile kosztuje eksploatacja samochodu elektrycznego? Realnie niecałe 100 zł miesięcznie [Renault Zoe]

Auto ma być ponoć wyposażone w złącze ładowania CCS Combo 2 oraz dodatkowe systemy bezpieczeństwa znane z Clio i Captura. O tym pierwszym może świadczyć większy znak Renault na przodzie (gniazdo ładowania ukryte jest pod nim), o tym drugim – płaska płytka z sensorami tuż nad tablicą rejestracyjną. Co ciekawe na podstawie fotografii dziennikarze Motor.es wywnioskowali, że nowy Renault Zoe będzie posiadał nieco przestronniejszą kabinę. My z kolei spodziewamy się, że koła napędzane będą co najmniej silnikiem R110, czyli o mocy 110 KM produkcji Renault.

Nowy Zoe (2020) ma zadebiutować w 2019 roku podczas salonu samochodowego w Genewie lub we Frankfurcie. We Flins – zakładach wytwarzających elektryczne Renault – rozpoczęły się już zmiany na liniach produkcyjnych.

Na zdjęciu na górze: nowy Renault Zoe (2020) (c) Motor.es. Dla porównania – tak wygląda obecna generacja samochodu. Warto zwrócić uwagę na kształt dachu oraz sierpowate światłą do jazdy dziennej:

Renault Zoe (2018) z silnikiem R110

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]