Na twitterowym koncie AVER Romania pojawiły się zdjęcia samochodu elektrycznego. Auto ma tablice producenta i wygląda na to, że jest to Dacia Spring, najtańszy samochód elektryczny wśród marek należących do Renault. Dostawy mają ruszyć w 2021 roku.

Dacia Spring jako najtańszy elektryk na rynku

Dacia Spring to europejska wersja Renault K-ZE. Auto ma należeć do segmentu A-SUV i oferować „maksymalnie 200 jednostek zasięgu WLTP” (do 170 km realnie). Szczegółowe dane techniczne Dacii Spring nie są jeszcze znane, w Renault K-ZE mamy baterię o pojemności 26,8 kWh, silnik o mocy 33 kW (45 KM) i 119 Nm momentu obrotowego.

Szybkość maksymalna samochodu to 105 km/h (AVER Romania mówi o 110 km/h).

> Dacia Spring. Oto najtańszy samochód elektryczny na rynku?

W stosunku do wersji zaprezentowanej na renderingach, auto wygląda dość biednie, głównie za sprawą niewielkich kół. Zamaskowano tylko przód i tył pojazdu, więc reszta raczej nie ulegnie zmianie. Zmieniła się lokalizacja portu ładowania, przesunięto go z przedniego błotnika na przód, natomiast światła raczej zostały po staremu – producent obiecywał tutaj pełny LED (źródło):

Według AVER Romania elektryczna Dacia ma kosztować 7,5 tysiąca euro po uwzględnieniu bonusów finansowych. Jako że dopłaty do aut elektrycznych wynoszą w Rumunii do 10 tysięcy euro (plus 1 250 euro za zezłomowanie starego samochodu), finalna cena Dacii Spring wyniosłaby 15-17,5 tysiąca euro, czyli równowartość 67-78 tysięcy złotych.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 13 głosów Średnia: 3]