Prezes Opla, Michael Lohscheller, udzielił wywiadu pismu Auto, Motor und Sport. Twardo zadeklarował między innymi, że do 2024 roku firma chce zelektryfikować wszystkie istniejące modele. A Opel Ampera E – czyli produkt General Motors – nadal będzie dostępny w ofercie.

Opel E Corsa i tajemniczy „inny model” najpóźniej w 2020

Prezes Opla mocno podkreśla, że firma zaczyna dbać o wydawanie pieniędzy, ale też że nastawia się na elektryfikację. Na razie, od stycznia 2018 roku, Opel Ampera E – czyli europejski Chevrolet Bolt – wraca do oferty i będzie w niej co najmniej do 2020 roku, kiedy Opel chce mieć łącznie cztery zelektryfikowane modele.

> Vozilla: Nasze ładowarki dla wszystkich będą jeszcze w 2018 roku

Dlatego do 2020 roku ma się też pojawić na rynku Opel E Corsa, czyli zelektryfikowana wersja spalinowego Opla Corsa, który zadebiutuje w 2019 roku. Oprócz tego na rynku będzie nadal hybrydowy Grandland X i inny, tajemniczy model, o którym niewiele wiadomo (patrz zdjęcie na otwarciu).

Do 2024 roku cała gama modelowa samochodów będzie już zelektryfikowana. To znaczy, że będzie posiadała silnik elektryczny i spalinowy lub tylko silnik elektryczny. Firma chce obniżać koszty, ale chce zachować niemieckość marki i jej charakter.

Warto przeczytać: Opel remains German and becomes electric

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Elektryczna Kia Niro EV – już w 2019 roku?

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]