Udało nam się porozmawiać z prezesem firmy Enigma Systemy Ochrony Informacji, Pawłem Luksicem. Enigma SOI to operator usługi wypożyczania aut na minuty Vozilla, która funkcjonuje we Wrocławiu.

Vozilla: nadal 150 aut, nasze ładowarki dla ludzi w 2018 roku

Redakcja www.elektrowoz.pl. Zacznijmy od statystyk – jakie są? Vozilla to spore przedsięwzięcie nawet w skali europejskiej!

W ciągu nieco ponad dwóch miesięcy wygląda to tak: ponad 41 tysięcy wypożyczeń, samochody zrobiły 280 tysięcy kilometrów w 670 tysięcy minut. Mieliśmy w tym czasie ponad 12,5 tysiąca klientów.

Ile dziennie robicie kursów ładujących? Wrocławianie podpowiadają, że laweta z samochodami jeździ często

Paweł Luksic: Laweta jeździ coraz rzadziej, robi kilka-kilkanaście kursów na miesiąc – grudzień to już naprawdę pojedyncze przypadki. Lawety pojawiają się przy kolizjach, bo, niestety, było już ich kilkanaście.

Natomiast samochody robią 75-80 kursów ładujących na dobę. Obsługa zbiera z miasta te auta, które mają około 12 procent baterii, jedzie z nimi do najbliższej ładowarki, a następnie odstawia w to samo miejsce. Te 75-80 kursów to mniej więcej połowa floty, bo teraz jest 150 aut.

150? Miało być 200 do końca roku

Trochę się obsunęło, miały być w grudniu, będą w styczniu. Auta już są, ale jeszcze rejestracja i inne formalności. Zgodnie z wymaganiami przetargu wypożyczalnia powinna wystartować w maju 2018 roku. My w umowie zadeklarowaliśmy marzec 2018, chociaż robiliśmy wszystko, żeby przyspieszyć proces – i udało się! To było BARDZO duże przyspieszenie. Nie wszystko jest jeszcze na 100 procent gotowe, ale to nie znaczy, że wcale nie jest gotowe.

Słyszałem, że blokujecie ładowarkę w Magnolia Park?

Ładowarka pojawiła się w grudniu 2017 roku i raczej sporadycznie z niej korzystamy, jeśli już w ogóle.

Czy Wasze ładowarki zostaną udostępnione innym właścicielom elektryków?

Tak, chcemy w przyszłości udostępnić ładowarki każdemu chętnemu. Tyle że musi ich działać wystarczająco dużo, bo na razie jest ich jeszcze za mało, nawet dla nas. Dziś funkcjonują cztery ładowarki: dwie na Kochanowskiego, jedna przy Braniborskiej i jedna przy Żmigrodzkiej.  Docelowo będzie ich dwanaście. Jak zainstalujemy kilka więcej, to udostępnimy. W tym roku.

Cennik Vozilla

  • marzec 2018 – 0,9 zł / minuta
  • styczeń-luty 2018 – 0,75 zł / minuta
  • listopad-grudzień 2017 – 0,75 zł / minuta
  • październik 2017 – 0,5 zł / minuta

> Ile kosztuje ładowanie samochodu elektrycznego w domu? [OBLICZENIA]

 

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 7 głosów Średnia: 4.4]