Posiadacze rezerwacji na Opla Corsa-e w najtańszym wariancie Edition otrzymali właśnie informację, że ich samochody będą posiadały liczniki, które miały być dostępne dopiero w wyższej wersji wyposażeniowej. Zamiast analogowych zegarów, auta będą miały za kierownicą  7-calowy kolorowy wyświetlacz (UHS) znany z wersji Elegance.

Analogowe liczniki w Oplu Corsa-e nie są dostępne

Salony poinformowały nabywców oczekujących na samochody, że nie ma możliwości wyposażenia elektryka w zegary analogowe – to był błąd w konfiguracji.  Co ciekawe: przejrzeliśmy opublikowane dotychczas testy elektrycznej Corsy i w żadnym z materiałów nie udało nam się zauważyć liczników analogowych. Wszędzie była tylko wersja z wyświetlaczem LCD za kierownicą. Analogowe zegary pojawiały się natomiast w wariantach spalinowych:

Analogowe liczniki w spalinowym Oplu Corsa GS (c) Autogefuehl / YouTube

Cyfrowy wyświetlacz UHS w elektrycznym Oplu Corsa-e (c) Autogefuehl / YouTube

Według informacji zawartej w e-mailu, produkcja zamówionych samochodów ma wystartować w nadchodzącą środę, 22 stycznia 2020 roku. Dostawy auta planowane są wstępnie na kwiecień.

> Opel Corsa-e – wrażenia Autogefuehl [YouTube]

Opel Corsa-e to samochód elektryczny segmentu B z baterią o pojemności około 47 kWh (całkowita: 50 kWh) pozwalającą na pokonanie 330 jednostek WLTP, czyli realnie około 280 kilometrów na jednym ładowaniu. Najtańsza wersja auta, Opel Corsa-e Edition+ startuje obecnie od 124 890 złotych. Jego głównymi konkurentami są powstały na tej samej platformie Peugeot e-208 oraz Renault Zoe.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 16 głosów Średnia: 4.5]