Kilka dni temu Rimac zapowiedział, a teraz pokazał pierwszy teaser nowego auta. Spekuluje się, że będzie to Rimac Concept Two – ma zostać pokazany na salonie samochodowym w Genewie 2018. Czyżby jedyne auto, które ma szansę zmierzyć się z Tesla Roadster 2?

Rimac Concept Two

Rimac deklaruje, że auto już wkrótce zostanie ujawnione, a premierę będzie miało na salonie w Genewie w 2018 roku. Ma to być zupełnie nowy supersamochód Rimac, który „zmieni zasady gry”.

Nie wiadomo, jakie parametry ma auto. Jest natomiast pewne, że z miejsca zostanie porównane do Tesla Roadster 2 – 1,9 sekundy do 97 km/h, ponad 400 km/h szybkości maksymalnej – i nowy Rimac powinien na tym tle wypadać co najmniej równie dobrze.

> Tesla Roadster 2 DANE TECHNICZNE: baterie 200 kWh, 400+ km/h, 10 000 Nm momentu obrotowego!

Chorwacki producent otrzymał niedawno spory zastrzyk finansowy od chińskiej firmy. Sprawił on, że w ciągu dwóch miesięcy Rimac wyrekrutował ludzi na ponad setkę stanowisk!

Rimac – co to za firma?

Osoby, które oglądają przygody dawnej ekipy Top Gear, prawdopodobnie kojarzą markę z wypadku Richarda Hammonda. Warto jednak wiedzieć, że chorwacki startup ma szerokie powiązania w branży motoryzacyjnej: produkuje zestawy baterii dla Koenigsegga i do nowego Astona Martina, oprócz tego współpracuje z Audi, Toyotą czy Mercedesem.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Test: Nissan Leaf 2.0 – zobacz TERAZ:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]