Nowa Tesla Roadster ma mieć premierę w 2020 roku, deklarowane osiągi samochodu są oszałamiające. Roadster 2 (nazwa nieoficjalna) ma przyspieszać do 97 km/h (60 mph) w 1,9 sekundy. Będzie to pierwszy seryjnie produkowany samochód, który zejdzie poniżej 2 sekund. A to zaledwie początek!

Nowa Tesla Roadster 2: dane techniczne wbijają w podłogę

Tesla Roadster 2 przyspieszy od 0 do 97 km/h w 1,9 sekundy i ma być pierwszym seryjnie produkowanym samochodem o takich parametrach. Jeśli uda się dotrzymać obietnicy, z nową Teslą Roadster nie poradzą sobie nawet motocykle…

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Do 161 km/h (100 mph) Tesla Roadster 2 ma przyspieszać w 4,2 sekundy. Na 1/4 mili samochód ma zejść do 8,9 sekundy. A to wszystko za sprawą takich silników:

Silniki Tesla Roadster 2

Samochód zostanie wyposażony w trzy silniki elektryczne, jeden z przodu i dwa z tyłu. Dzięki nim Roadster 2 ma osiągać moment obrotowy wynoszący 10 tysięcy (!) niutonometrów (Nm).  Dla porównania: nawet najmocniejsze współczesne supersamochody nie mają momentu wyższego niż 1 500-1 600 Nm.

Przy samochodach bardziej cywilnych moment obrotowy ogranicza się do 800-1 000 Nm, ponieważ zwykłe przekładnie (skrzynie biegów) nie wytrzymują działających na nie sił. W Tesla Roadster 2 problem nie powinien występować, ponieważ przekładnia jest [prawdopodobnie] jednobiegowa.

> Jaka jest NAJLEPSZA mapa z ładowarkami? [ODPOWIADAMY]

Szybkość maksymalna Tesla Roadster 2

Według deklaracji Elona Muska, szybkość maksymalna nowego Roadstera ma przekraczać 400 km/h (250 mph). To by oznaczało, że z tyłu zostaje nie tylko Ferrari, czy Lamborghini, ale też Koenigsegg.

Nowa Tesla Roadster 2 BATERIE

Baterie Tesla Roadster 2 mają mieć 200 kilowatogodzin pojemności. Największe współcześnie montowane baterie w Teslach mają zaledwie 100 kWh pojemności – a to znaczy, że samochód sportowy Tesli będzie miał ponad dwukrotnie większy zasięg niż współcześnie produkowane auta.

Elon Musk deklaruje, że samochód przejedzie na jednym ładowaniu ponad 998 kilometrów (620 mil). Roadster 2 ma być pierwszym seryjnie produkowanym samochodem, który przekroczy barierę 1 000 kilometrów przy jeździe z normalną szybkością.

> Jak rozmiar felg wpływa na zużycie energii? BARDZO! Większa felga = większe zużycie [dane EPA]

Gwoli ścisłości należy dodać, że udało się już przebić granicę 1 000 kilometrów na jednym ładowaniu. Zrobiono to jednak w przerobionym BMW serii 5 oraz w Tesla Model S, ale przy jeździe z bardzo niską szybkością (ok. 40 km/h).

A oto, jak wyglądają zasięgi współczesnych samochodów elektrycznych. Nawet najdroższe z nich ledwie przekroczyły barierę 500 kilometrów:

Zasięgi współczesnych samochodów elektrycznych oszacowane według procedury EPA (najbliższej realnym zasięgom). Kolor indygo – Tesla. Powiększ, żeby obejrzeć (c) www.elektrowoz.pl

Wnętrze Tesla Roadster

Tesla Roadster ma mieć 2+2 miejsca. Oznacza to możliwość jazdy 2 osób dorosłych oraz 2 niewielkich psów – tak to przynajmniej wyglądało w przypadku prototypu, który pojawił się na scenie.

Rynkowa premiera: 2020 rok

Kiedy premiera? Tesla Roadster 2 ma zadebiutować na rynku w 2020 roku. I wiadomo już, że przynajmniej 1 osoba na świecie otrzyma samochód za darmo – za polecanie internautom Tesli.

Tesla na Facebooku – zalajkuj i ZOBACZ:

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 17 głosów Średnia: 4.6]