Coraz więcej spekulacji i przecieków na temat nowych samochodów elektrycznych Mitsubishi. Oprócz hybrydy plug-in i elektrycznego Mitsubishi ASX ma się pojawić następca elektrycznego Mitsubishi i-MiEV i nowy kompaktowy SUV Mitsubishi eX.

Samochody elektryczne Mitsubishi – co wiemy

Jak donosi Nikkei Asia Review, najwcześniej, bo już w 2018 roku, pojawi się hybryda plug-in Mitsubishi ASX (w Japonii: Mitsubishi RVR). Zapowiedziano ją oficjalnie już w 2014 roku, a teraz zaczynają pojawiać się sugestie, że oprócz hybrydy na rynek zawita także w pełni elektryczne Mitsubishi ASX.

> Tesla Model X, rozpędzona ciężarówka i… wszystko w strzępach! [DRASTYCZNE WIDEO dla miłośników Model X]

W 2019 roku Mitsubishi i-MiEV – z którego produkcji zrezygnowano w 2017 roku – ma zostać zastąpiony przez zupełnie nowe miejskie auto stworzone już na bazie rozwiązań Renault-Nissan.

Mitsubishi eX = Mitsubishi e-Evolution?

Ostatni model ma się pojawić w 2020 roku. Ma to być kompaktowy, w pełni elektryczny SUV: Mitsubishi eX. Samochód ma być wyposażony w dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 190 koni mechanicznych (KM) i bateriach o pojemności 45 kilowatogodzin (kWh). Zapowiedziano, że eX ma mieć 400 kilometrów zasięgu – co oznacza około 270 kilometrów zasięgu według szacunków EPA.

> Elektryczne Suzuki e-Survivor z CZTEREMA silnikami na Tokio Motor Show 2017

Czy Mitsubishi eX będzie nowym, zaprezentowanym niedawno Mitsubishi e-Evolution? Trudno powiedzieć.

Tak (żółty, na górze) miał wyglądać elektryczny SUV Mitsubishi eX według rysunków z 2016 roku. (c) Mitsubishi

A tak prezentuje się na teaserze Mitsubishi e-Evolution. eX pokazywany był tylko z przodu, e-Evolution – tylko z tyłu. Wygląd dachu i tylny spojler sugerują, że to może być jedno i to samo auto (c) Mitsubishi

Do 2022 roku alians Renault-Nissan-Mitsubishi chce wprowadzić na rynek aż 12 samochodów czysto elektrycznych. Już w 2020 roku mają zadebiutować auta z zupełnie nowymi bateriami i silnikami, które pozwolą na przejechanie ponad 600 kilometrów (ponad 400 kilometrów według procedury EPA) na jednym ładowaniu.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 7 głosów Średnia: 3.4]